2018. május 19., 11:37

Hat érmet, három-három ezüstöt és bronzot szereztek a magyar versenyzők a Szegeden zajló kajak-kenu VK szombati versenynapján

Tizenöt magyar egység szállt vízre a szombati döntőkben a Szegeden zajló kajak-kenu világkupán.

Ezen a napon kilenc fináléra került sor, és ezek közül hatban két hazai egységért is szoríthatott a Maty-ér közönsége.

A szombat délelőtti elő- és középfutamok szinte teljes magyar sikert hoztak, csak a kenu egyesek 1000 méteres távján érdekelt Kiss Tamásnak és a kajakosok hasonló számában versenyző Ceiner Benjáminnak nem sikerült bejutnia a legjobb kilenc közé, ők B döntősök lettek.

A férfiaknál K-2 200 méteren a Csizmadia Kolos, Varga Márk duó egy középfutamos második hellyel csatlakozott a fináléba jutását már pénteken bebiztosító Apagyi Leventéhez és Hérics Dávidhoz, és K-2 500-on a Koleszár Mátyás, Németh Viktor, illetve a Nádas Bence, Erdőssy Csaba kettős is második hellyel került a döntőbe. Ezer méteren a kajakos Kopasz Bálint és a kenus Bodonyi András is második lett, és magabiztosan jutott tovább.

A nőknél K-1 500-on nagyon erős volt a középfutamos mezőny, minden versenyben csak az első két hely valamelyike ért biztosan finálét, de Bodonyi Dóra és Medveczky Erika sem hibázott, mindketten másodikként futottak be, így készülhettek az éremcsatára. A többi magyar már pénteken bejutott a döntőbe.

A nőknél Bodonyi Dóra K-1 500 méteren második lett, a Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső kenupáros pedig előbb 200-on, majd 500-on is harmadikként ért célba.
A férfiaknál Kopasz Bálint K-1 1000 méteren, a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám duó C-2 500 méteren végzett másodikként, majd az utolsó döntőben, K-2 500 méteren Nádas Bence és Erdőssy Csaba a harmadik helyen végzett.
A szombati paradöntőkben is jutott egy érem a hazai csapatnak a VL2 200 méteren harmadik Juhász Tamás révén.

A vasárnapig tartó szegedi versenyre 60 ország közel 700 sportolója nevezett, a magyar csapat 62 fős.