2024. január 21., 16:18

Szettveszteség nélkül jutott negyeddöntőbe Sinner az Australian Openen

Jannik Sinner, Andrej Rubljov és Barbora Krejcikova is bejutott a negyeddöntőbe az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

Jannik Sinner

A negyedik helyen kiemelt Sinner - aki novemberben Davis Kupa-diadalra vezette az olaszokat - továbbra sem vesztett szettet az idei Australian Openen, és egymás után másodszor van a legjobb nyolcban.

Az ötödikként rangsorolt Rubljov 4 óra 14 perces csatában gyűrte le öt szettben, elképesztően fizikális meccsen a hazai kedvenc Alex de Minaurt, így

egyesben már nincs versenyben ausztrál játékos.

A nőknél a 2021-ben Roland Garros-győztes cseh Krejcikova szetthátrányból fordított a torna meglepetésembere, a 16 éves Mirra Andrejeva ellen. Az orosz tinédzser előzőleg többek között a világranglista második helyén is megfordult tunéziai Onsz Dzsabúrt búcsúztatta.

Eredmények, nyolcaddöntő:
férfiak:

Sinner (olasz, 4.)-Hacsanov (orosz, 15.) 6:4, 7:5, 6:3
Rubljov (orosz, 5.)-De Minaur (ausztrál, 10.) 6:4, 6:7 (5-7), 6:7 (4-7), 6:3, 6:0