2019. február 27., 16:21

Sundbynak összejött az egyéni világbajnoki cím

A norvég Martin Johnsrud Sundby nyerte a férfi sífutók klasszikus stílusú 15 kilométeres versenyét az ausztriai Seefeldben zajló északisí-világbajnokságon.

Martin Johnsrud Sundby
Galéria
+2 kép a galériában

A 89 indulót szokatlan meleg - 12 Celsius-fok - és napsütés várta szerdán, ennek megfelelően több versenyző is ujjatlan felsőben teljesítette a távot, amelynek első harmadán két orosz, Alekszandr Bolsunov és Alekszandr Besszmertnyih volt a leggyorsabb.

Előbbi ezt követően elfáradt és visszaesett, utóbbi viszont egészen az utolsó résztávig a legjobb idővel rendelkezett, és mikor célba ért, már csak egy riválisa, a hozzá hasonlóan egyéni világbajnoki cím nélkül álló Martin Johnsrud Sundby miatt kellett izgulnia.

A 34 éves, háromszoros összetett világkupa-győztes norvég sífutó a táv utolsó 2,5 kilométerén hatalmasat hajrázott, 6.4 másodperces hátrányból 2.9 másodperces előnyt faragott, így a két-két, csapatban és váltóban szerzett olimpiai és világbajnoki aranyérme után egyéni számban is felállhatott a dobogó tetejére.

Fotó:  TASR/AP

Sundby Seefeldben másodszor végzett érmes helyen: szombaton a 15+15 kilométeres vegyes stílusú számban harmadik helyen zárt.

A szerdai versenyen az ugyancsak nagyot hajrázó finn Iivo Niskanen lett a bronzérmes.