2024. június 17., 13:14

Remekeltek a magyar kick-box legjobbjai!

A zárónapon folytatták remek szereplésüket a magyar kick-boxosok a hazai rendezésű világkupán.

kick-box
Fotó: Tóth Péter / Sportfotóth

Kick-light szabályrendszerben Enyingi Ádám szerzett aranyérmet a 63 kilogrammosok között. Ugyancsak a dobogó legmagasabb fokára tudott állni Mezei Nikolett (kick-light, 65 kg), Korcsok Nikolett (kick-light, +70 kg). K1-ben is volt magyar győztes, miután Szabó-Tóth Dávid a 91 kilós mezőnyben nyert.

Bíró Emese Júlia és Nagy István Gábor két elsőséget is bezsebelt. Előbb a kreatív, majd a zenés fegyveres formagyakorlatban lettek elsők mix-ben. Utóbbi kategóriában Schersing András is VK-győztes lett a férfiaknál.

Vasárnap a felnőtt válogatott tagjai 6 ezüstöt és 12 bronzot nyertek, így az 50 ország 2700 versenyzőjét felvonultató VK-t a magyarok 9 arannyal, 15 ezüsttel és 16 bronzzal zárták, ezen kívül a különböző utánpótlás kategóriákban számos dobogós helyezéssel büszkélkedhet a sportág.

Galambos Péter, a Magyar Kick-Box Szakszövetség elnöke elmondta, sikeres, de ugyanakkor rendhagyó világkupán vannak túl.

„Amikor megláttuk a számokat, sejtettük, hogy nehéz lesz. Aztán az élet annyiban ránk cáfolt, hogy nem nehéz, hanem nagyon nehéz lett a lebonyolítás, de úgy gondolom, a szervező csapat megugrotta a szintet. 2700 induló mérlegelése, szállásolása, zökkenőmentes versenyeztetése a világ bármely pontján dolgozó szervezők becsületére válik. A jövővel kapcsolatban felvetődött, hogy ha így fokozódik a magyar világkupa iránti érdeklődés, akkor plusz versenynapot, vagy egy fél napot beiktatunk majd. A magyar szerepléssel kapcsolatban elégedett vagyok, hiszen ha az összes szabályrendszerben végig vesszük a hazai éremszerzőket, akkor elég színes a paletta. Biztos vagyok abban, hogy ez a VK hozzájárul a magyar kick-box fejlődéséhez.” - összegzett a Magyar Kick-Box Szakszövetség elnöke.