2019. november 21., 09:39

Péni István ezüstérmes légpuskában

Az ifjúsági olimpiai bajnok Péni István a győztestől mindössze egy tizeddel elmaradva ezüstérmet nyert férfi légpuskában a kínai Putienben zajló sportlövő világkupadöntőben.

Fotó: MTI

Az UTE versenyzője a nemzetközi szövetség honlapja szerint az alapversenyt 627,4 körrel a második helyen zárta, majd a nyolcas döntőben is remekelt. A 22 éves Péni egészen az utolsó lövésig harcban volt a győzelemért, az indiai Divyansh Panwar azonban 250,1 körös eredményével, a lehető legkisebb különbséggel, egyetlen tizeddel jobbnak bizonyult nála.

A nap másik magyar érdekeltségű számában, női légpisztolyban a Pénihez hasonlóan olimpiai kvótás Major Veronika 579 körrel a hatodik helyen jutott döntőbe, ott pedig 138,5 körrel hetedikként végzett. Ezt a számot is indiai lövő, Manu Bhaker nyerte meg.

Ezzel a magyarok számára véget ért a péntekig tartó vk-döntő. Korábban Péni negyedik lett a kisöbű szabadpuska 3x40 lövéses összetett számában, Major pedig 13. sportpisztolyban.