Ötödik a magyar kajaknégyes 500 méteren, Szlovákia bronzérmes
A Nádas Bence, Tótka Sándor, Birkás Balázs, Kuli István összetételű kajaknégyes ötödik lett a szegedi kajak-kenu világbajnokság 500 méteres futamában, 1:21.10-es idővel.
A Szlovákiát képviselő kvartett (Samuel Baláž, Vlček Erik, Zalka Csaba, Botek Ádám) harmadikként ért célba, 1:20.96-os idővel. Az aranyat a németek nyerték, a második helyen a spanyolok értek célba.
A Gazsó Alida Dóra, Csipes Tamara, Medveczky Erika, Bodonyi Dóra összeállítású magyar női 500 méteres kajaknégyes aranyérmet és ezzel négy tokiói kvótát szerzett vasárnap a szegedi, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon.
Szűk egy órával az 500-as döntő és második hely után - túl az eredményhirdetésen - a kenus Balla Virág és Devecseriné Takács Kincső már a legrövidebb szám fináléjában volt érdekelt, ahol ugyancsak éremesélyesnek számított. A verseny forgatókönyve aztán ugyanúgy alakult, mint a hosszabb távon, annyi különbséggel, hogy most egy másik kínai duó - Lin Ven-csün és Csang Lu-csi - előzte meg a magyarokat végig vezetve. A győri kettős - amelynek tagjai egyformán 25 évesek - így két ezüsttel zárt Szegeden.
Az olimpiai programban ugyancsak nem szereplő férfi kenu egyes 200 méteren a 23 éves Hajdu Jonatán remek teljesítménnyel, középfutam-győzelemmel került be a legjobb kilenc közé, ott azonban nem sikerült a dobogó közelébe kerülnie. A táv első felében még tartotta magát, utána azonban lemaradt, s végül szoros befutó után ötödik lett.
Férfi kajak kettes 200 méteren Balaska Márk tavaly és tavalyelőtt is nyert Birkás Balázzsal, utóbbi azonban most a négyesben küzd a kvótaszerzésért. A Honvéd 22 éves kajakosának a Angyalföldi VSE 25 éves versenyzője, Apagyi Levente az új párostársa, akivel - erődemonstrációt tartva, a mezőny többi részére több mint egy hajóhosszt verve - megnyerték az előfutamot. Azt ígérték, hogy hasonló teljesítmény várható tőlük a finléban is, de ez elmaradt. A bombaerős mezőnyben nem tudtak akkora lendülettel haladni, ahogy akartak, illetve voltak náluk erősebb egységek. Végül szoros befutóban - az oroszok és a lengyelek mögött, a németeket két századdal megelőzve - a harmadik helyet sikerült megkaparintaniuk.
Ezek a számok nem szerepelnek az olimpiai programban.