2023. augusztus 26., 17:24

Négy-négy érmet és olimpiai kvótát szereztek a magyar kajak-kenusok a szombati döntőkben

A magyar versenyzők négy érmet, két-két ezüstöt és bronzot, valamint négy kvótát gyűjtöttek a szombati döntőkben a duisburgi, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon.

Varga Ádám, Duisburg kajak-kenu vb
Galéria
+4 kép a galériában
Fotó: MTI / Kovács Tamás

Varga Ádám a férfi kajakosok királyszámában, 1000 méteren másodikként ért célba

a portugál Fernando Pimenta mögött,

Csipes Tamara pedig harmadik lett K-1 500-on.

A kenusoknál Adolf Balázs ötödik helyével még éppen elcsípte az ötkarikás indulási jogot C-1 1000 méteren és a Bragato Giada, Nagy Bianka páros ötödik helye is ért két versenyzői kvótát fél kilométeren.

Az ötkarikás indulási jog ebben a sportágban nem névre szól, a magyar olimpiai csapat a jövő évi válogatókon alakul majd ki.

Az olimpiai programban nem szereplő számokban

Vajda Bence és Szántói-Szabó Tamás párosa ezüstérmes lett K-2 1000 méteren, Rendessy Eszter pedig harmadikként ért célba ugyanezen a távon, kajak egyesben.

A para döntők során Varga Katalin (KL2) és Suba Róbert (VL2) egyaránt kvótát szerzett Magyarországnak a jövő évi paralimiára, előbbi bronzérmes, utóbbi negyedik lett 200 méteren.

A vb vasárnapig tart, szombaton délután középfutamokat rendeznek Duisburgban.