Mivel bolondítja meg a sportvilágot április?
Nagy sportesemények áprilisban? A legnépszerűbb sportágak legrangosabb tornáit valóban nem áprilisban rendezik meg, viszont két kisebb világbajnokságnak Magyarország és Szlovákia ad otthont. Lesz cselgáncs-, súlyemelő- és birkózó-Eb, a sznúker rajongói számára azonban ez lesz a nagy torna hónapja. Budapestre, Trencsénre és Pozsonyra a hoki szerelmesei figyelnek.
Budapesten rendezik meg a női divízió I/A jégkorong-világbajnokságot, amelyet április 12. és 18. között a káposztásmegyeri Vasas Jégcentrumban bonyolítanak le. A magyar és a norvég válogatott a tavalyi csehországi világbajnokságon búcsúzott az elittől, idén tehát mindkét gárda egy osztállyal lejjebb csatázik a divízió I-es világbajnokság A csoportjában. Április 12-én (19.30) Franciaország ellen lép pályára Delaney Collins alakulata, másnap (19.30) pedig a kínaiakkal csapnak össze a magyar lányok. A pihenőnap után, 15-én (16.00) magyar-szlovák mérkőzést rendeznek, majd egy újabb pihenőnapot követően, 17-én (16.00) az olaszokkal csatáznak a mieink. Április 18-án (19.30) a Norvégia-Magyarország találkozóval fejeződik be a budapesti vb. Az első két helyezett feljut a legjobbak közé, és ott lehet a 2027-es elit világbajnokságon.
Szlovákia április 22. és május 2. között az U18-as világbajnokságnak ad otthont. A tíz válogatott két helyszínen, Trencsénben és Pozsonyban küzd a két csoportban a továbbjutásért. A 2025-ös amerikai vb-n a negyedik helyen zártak a szlovákok, magyarán a szlovák hoki elég jó utánpótlással rendelkezik, a hazai rendezésű tornán pedig mi más lehetne a cél, mint a minél jobb szereplés.
A szlovákok a trencséni A jelű ötösben a kanadaiakkal, a norvégokkal, a finnekkel és a lettekkel csapnak össze, az első négy a negyeddöntőbe jut, az ötödik csapat a B csoport utolsó helyezettjével meccsel a bennmaradásért. A magyar U18-as válogatott április 18. és 24. közt a lengyelországi divízió I/A vb-n szerepel Svájccal, Ukrajnával, Kazahsztánnal, Szlovéniával és Lengyelországgal együtt. A tornagyőztes feljut a legjobbak közé.
Georgia két kontinensbajnokságnak is otthont ad áprilisban. Tbilisziben a cselgáncs-Eb-t rendezik meg 16. és 19. között, míg Batumiban a súlyemelők Európa-bajnokságát bonyolítják le 19. és 26. között. Április 20. és 26. között Tiranában a birkózók Európa-bajnoksága zajlik, vagyis három fontos kontinensviadal egyszerre, mindegyik a „nehéz”, „súlyos” sportok kategóriájában. A „kifinomultabb szelleműek” számára nyújt majd felhőtlen boldogságot a sznúker-világbajnokság, amelyet hol máshol rendezhetnének meg idén is, mint az angliai Sheffieldben, április 18. és május 4. között a legendás Crucible Színházban. És még egy angliai világbajnokságot kiemelhetünk, az asztaliteniszezők csapat-vb-jének London ad otthont április 28. és május 10. között.
Amiről biztosan tudjuk, hogy elmarad áprilisban, az a két Formula-1-es futam, a 12-i bahreini, valamint a 19-i szaúd-arábiai nagydíj, mindkettőt az iráni háború miatt törölték az idei versenynaptárból.
Amit viszont minden körülmények közt megrendeznek, az a Bajnokok Ligája, Európa és talán a világ legrangosabb kupasorozata. Április 7-én Real Madrid-Bayern München és Sporting-Arsenal, 8-án Paris Saint-Germain-Liverpool és Barcelona-Atlético Madrid mérkőzéseket játszanak a negyeddöntőben. A visszavágókat április 14-én és 15-én bonyolítják le. Az elődöntő odavágóit szintén áprilisban, 28-án és 29-én rendezik meg, a visszavágókat május 5-én és 6-án. A Liverpool és a Real Madrid egy ágon szerepelnek.
Kézilabdában a női Bajnokok Ligájában a negyeddöntőben a Győr az Odensével, a Ferencváros a Metz-cel csap össze április 18-án, 19-én, valamint 25-én, 26-án. A férfi BL-ben szintén a kieséses szakasznál tartanak, de a rájátszásnál. Április 1-jén s Veszprém 32-24-re legyőzte a Paris Saint-Germaint, tegnap pedig a Szeged nyert 26-23-ra a Kielce ellen. A Szeged 8-án, a Veszprém 9-én játssza le a visszavágóját. Április az országúti kerékpárosok számára a nagy egynaposok idejét jelenti. Az öt Monumentumból hármat is ebben a hónapban bonyolítanak le: 5-én a Flandriai körversenyt, vagyis a Ronde van Vlaanderent, 12-én a Párizs-Roubaix-t, 26-án a Liège-Bastogne-Liège-t. Az amerikai major ligák rajongói pedig elsősorban az NBA és az NHL alapszakaszának végére, illetve a rájátszás elejére fókuszálnak áprilisban.