Mi vár ránk a sportpályákon?

Női foci-Eb Svájcban? Európai szemmel érdekes, de a világ szemével? Vizes világbajnokság Szingapúrban? Na, erre már felfigyel az egész világ, a mi kis közegünk meg különösen. Vívó-világbajnokság Tbilisziben? Magyar érmek, sikerek ott is – bízunk benne. Aztán Tour de France, európai kupasorozatok – foci! –, Superbike világbajnoki futam a Balatonnál, és még sok egyéb júliusban.

Tour de France  - Simon Clarke
Fotó: TASR/AP

Foci, foci, foci... és még mindig foci. Az amerikai klubvilágbajnokság folytatódik júliusban is, egészen a 13-i East Rutherford-i döntőig. A sorozat átbillen a kieséses szakaszba, a nyolcaddöntők párosításai alapján kiszámítható, hogy milyen alakulatok csaphatnak össze a fináléban. Az európai és a brazil klubok uralják a mezőnyt – de ki számított másra?! Másik amerikai torna, Gold Cup 2025. Az észak-amerikai földrész bajnoksága szintén a kieséses szakaszba lépett, a sorozat a 6-i houstoni döntővel ér véget. De ha unjuk a férfiakat, 2-tól 27-ig nézhetjük a nőket is, akik a svájci Európa-bajnokságon csapnak össze. A torna nyolc stadionban zajlik, a legnagyobb a bázeli St. Jakob-Park (35689 néző), a legkisebb a sioni Stade de Tourbillon (9570 néző). A tizenhat válogatottból csak egy, az újonc lengyel tekinthető kelet-európainak, a többiek: az öt észak-európai mellett az öt nagy ország, valamint a belgák, hollandok, portugálok és a szintén debütáló walesiek.

A 2022-es Eb-hez képest alig változtak az erőviszonyok a női fociban, Észak-Írország helyén Walest, az akkor negyeddöntős Ausztria helyén Lengyelországot találjuk. Oroszország kijutott a 22-es viadalra, majd lecserélték a „világ főgonoszát” Portugáliára.

És ha mindez kevésnek bizonyulna, július végén elkezdődik az NB I. és a Niké Liga 2025-2026-os idénye, közben az európai kupasorozatok selejtezőiben pályára lépnek a többnyire lesajnált magyar és szlovák klubok, köztük a DAC is, ha addig az európai futball fura urai nem döntenek úgy, hogy a felvidéki gárda alkalmatlan az európai szereplésre. Abban persze semmi kivetnivalót nem találnak, ha a Bajnokok Ligájában a Red Bull Salzburg és az RB Leipzignek csúfolt Red Bull Lipcse egymás ellen küzd. Június 30-tól július 13-ig zajlik az év harmadik Grand Slam-tornája, a 2025-ös wimbledoni teniszbajnokság.

Az országúti kerékpáros Tour de France július 5-én rajtol az észak-franciaországi Lille-ből, majd 27-én a párizsi Champs-Élysées-i befutóval fejeződik be. A verseny első felét sík és dombos szakaszok jellemzik, a másodikat azonban magas hegyek tarkítják, Pireneusok, Alpok, Mont Ventoux. 2020 után a Tour mezőnye ismét kizárólag francia utakon teker. A favoritok közt találjuk a címvédő Tadej Pogačart, Jonas Vingegaardot és Remco Evenepoelt is.

A magyar sport szempontjából szintén fontos esemény lesz a július 22. és 30. közt megrendezésre kerülő tbiliszi vívó-világbajnokság. A genovai Európa-bajnokság csak nemrég fejeződött be, Magyarország egy aranyat, egy ezüstöt és három bronzot szerzett. Boczkó Gábor szövetségi kapitány a csapatok teljesítményében csalódott. Igaz, hogy az Eb-címet épp a férfi kardcsapat hozta haza, de a négy további érmet egyéniben zsebelték be a magyar vívók. Legközelebb a női kardozók voltak a dobogóhoz, de kikaptak a bronzmeccsen. Az utolsó, 2023-as milánói világbajnokságon a második helyen zárt a magyar válogatott az éremtáblázaton három arannyal és egy bronzzal. Koch Máté párbajtőrben nyert, a Decsi Tamás, Gémesi Csanád, Szatmári András és Szilágyi Áron összeállítású csapat férfi, a Battai Sugár Katinka, Márton Anna, Pusztai Liza és Szűcs Luca összeállítású csapat női kardvívásban lett világbajnok. Szilágyi szerezte a bronzérmet. Aki Magyarországon szeretne nemzetközi szintű sporteseményt látni, az július 26-án és 27-én a balatonfőkajári Balaton Park Circuiton láthatja a Superbike-világbajnokságot. Ahol viszont sikerekben is bízhatunk, az a szingapúri vizes világbajnokság, amelyet július 11. és augusztus 3. közt rendeznek meg. A vb a vízipólósok tornájával kezdődik, és 25-ig tart, a nyílt vízi úszók versenyeit 15. és 20. közt bonyolítják le, a szinkronúszók 18-tól 25-ig versenyeznek, a torony- és műugrók 24-től, míg az úszók 27-től a vb utolsó napjáig. Az érmeket az úszók, a nyílt vízi úszók és a vízilabdázók szállíthatják.

Megosztás

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.