2021. július 29., 08:40

Megvan Szlovákia első olimpiai aranya Tokióban. A kétgyermekes édesanya két ezüst után győzött

Az olimpián eddig jobbára csalódást keltő szlovák eredmények után csütörtökön a szlovák olimpiai csapat is megszerezte első érmét Tokióban, méghozzá rögtön aranyat.

Zuzana Rehák Štefečeková

A sportlövők női trap versenyszámában ugyanis a 2008-ban és 2012-ben is olimpiai ezüstérmes Zuzana Rehák Štefečeková aranyérmet szerzett.

A szlovák kiválóság az esélyesek közé tartozott, amit a selejtezőben is igazolt, hiszen mind a 125 találata pontos volt, amely új világcsúcsot jelentett a számban.

A döntőben ugyan már nem volt hibátlan, de így is győzni tudott és korábbi világbajnoki címei mellett most már olimpiai bajnok is a 37 éves sportoló, aki egyébként két fiú édesanyja, éppen a családi elfoglaltságai miatt hagyta ki a 2016-os olimpiát, de bizonyította, szülés után is vissza lehet térni a sportba. Sőt, korábbi ezüstérmei után most egy helyet javítani tudott, s még vár rá egy versenyszám, a mix versenyszámban Varga Erikkel (ő a férfiaknál éppen csak lecsúszott egyéniben a döntőről) is meglepetést okozhatnak.