2020. január 24., 17:36

Már biztos: Federer lesz Fucsovics nyolcaddöntős ellenfele

A 20-szoros Grand Slam-győztes, harmadik helyen kiemelt svájci Roger Federer lesz Fucsovics Márton nyolcaddöntős ellenfele a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokságon, miután a harmadik fordulóban öt szettben legyőzte az ausztrál John Millmant.

Roger Federer
Fotó: TASR / AP

A pénteki találkozón Millmann került szettelőnybe, de a volt világelső Federer fordított. Az ausztrálban azonban maradt tartalék, és miután a negyedik játszmában ismét ő bizonyult jobbnak, az ötödik szettre maradt a döntés.

Az utolsó játszmában Millman 1:1 után brékelőnyhöz jutott, amit Federer rögtön visszavett.

A kiegyenlített párharc végül a szuperrövidítésben dőlt el, amelyben Millman 3-0-ra meglépett,

majd 8-4-nél elérhető közelségbe került számára a továbbjutás, de végül Federer sorozatban hat pontot nyert.

A mérkőzés 4 óra 3 percig tartott.

A 27 éves Fucsovics (a világranglista 67. helyezettje) eddig kétszer találkozott a 38 éves Federerrel (3.), mindkétszer kikapott

2018-ban az Australian Open nyolcaddöntőjében 6:4, 7:6 (7-3), 6:2-re, míg tavaly, a dubaji torna negyeddöntőjében 7:6 (8-6), 6:4-re.

Az újabb Fucsovics-Federer párharcot vasárnap rendezik Melbourne-ben.