2024. július 8., 08:04

Magyar arany- és ezüstérem is született a junior úszó Eb zárónapján

Ábrahám Minna győzött, Komoróczy Lora pedig második lett a litvániai junior úszó Európa-bajnokság vasárnapi befejező napján.

Ábrahám Minna
Fotó: MTI/Derencsényi István

A magyar szövetség honlapja szerint Ábrahám - aki Vilniusban korábban tagja volt az Eb-első 4x200-as női gyorsváltónak, egyéniben pedig megnyerte a 200 gyorsot, a 100-as távon pedig másodikként végzett - zárásképpen diadalmaskodott a 400 gyors döntőjében. Komoróczy a 100 méteres hátúszás fináléjában csapott másodikként a célba.

A vasárnapi döntők harmadik magyar szereplője, Antal Dávid, aki 200 méter pillangón harmadik volt, az úszásnem 50-es sprinttávján hetedikként zárt.

Magyarország az Eb-t négy arany-, három ezüst- és négy bronzéremmel zárta, a medáltáblázaton második helyen végzett.