2019. június 27., 10:01

Kozák ezüstérmes 500 méter egyesben

A első két csütörtöki döntőben egy ezüstérmet szereztek a magyarok a minszki Európa Játékok kajak-kenu versenyében, amely idén a legjelentősebb kontinentális viadal a sportágban.

Fotó: MTI

A szám olimpiai, világ- és Európa-bajnoka, Kozák Danuta ugyanúgy második lett a fehérorosz Volha Hudzenka mögött kajak egyes 500 méteren, mint egy nappal korábban Kárász Annával párosban. Az ötszörös ötkarikás bajnok Kozák 2015 óta először kapott ki ebben a számban.

Ugyanezen a távon a férfi kajaknégyes, Nádas Bence, Tótka Sándor, Birkás Balázs és Kuli István összeállításban hetedikként zárt.

A pályán az előző két naphoz képest jelentősen megváltoztak a körülmények, hűvösebb van és a versenyzőknek nagyon erősen fúj szembe és oldalról a szél.

A kajak-kenu regatta zárónapján további kilenc döntőt rendeznek, a magyarok még nyolcban lesznek érdekeltek.