2018. június 10., 14:00

Aranyvasárnap

A délelőtti 500 méteres futamok után délután is gyűjtik az érmeket a magyar sportolók.

kajak-kenu eb - Balla Virág Devecseriné Takács Kincső
Galéria
+4 kép a galériában
Fotó: MTI

Kozák Danuta ezüstérmet szerzett K-1 200 méteren a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokság vasárnapi versenynapján, majd röviddel utána Balla Virág bronzérmet C-1 200 méteren.

FRISSÍTVE

Nem sokkal később a Balaska Márk, Birkás Balázs kajakos duó címvédőként bronzérmet szerzett 200 méteren.

Az i-re a pontot a Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső kenus duó tette fel, akik 200 méteren aranyérmet szereztek.

Balla Virág két arany és egy bronzérmét, Devecseriné Takács Kincső két aranyérmét mutatja
Fotó:  MTI

A Vasas kajakosa, Takács Tamara - aki szombaton második lett 1000 méteren - már az első, nagy kör után az élboly elejére lapátolt a 17 résztvevő között, s innentől kezdve nem is engedte ki a vezetést a kezéből. Egy ideig még vele tartott a francia Sarah Troel, a norvég Anna Sletsjoee és a belga Hermien Peters, majd két körrel a vége előtt már csak utóbbi, de kisvártatva ő is leszaladt. A magyar versenyző az utolsó 6-800 métert már teljesen egyedül, senkitől sem zavartatva tette meg, s a célba érve a levegőbe csapva ünnepelte fölényes győzelmét.

A női kenusok kilencfős mezőnye rögtön a rajt után szétszóródott, az élre a fehérorosz Volha Klimava állt, őt Lakatos Zsanett követte. A verseny gyakorlatilag nem tartogatott izgalmat, minden versenyző megtartotta a start utáni pozícióját, így a magyar is a másodikat.
A leghosszabb táv férfi számai nem sikerültek jól a magyaroknak, a kajakos Varga Ádám 11. lett a 22 induló között, míg a kenus Kiss Tamás 13. helyen ért célba a 16 fős mezőnyben.

Magyarország az éremtáblázat élén végzett 6 arany, 5 ezüst és 4 bronzéremmel.