2018. június 6., 09:03

Nemes célt támogatnak a Felsőszeli futóverseny szervezői

Zökkenőmentesen, a terveknek megfelelően zajlott le a Szeli Félmaraton és a Felsőszeli Tizes futóverseny június első hétvégéjén. A rekkenő hőség ellenére minden versenyző épségben a célba ért, valamint 391 regisztrált futóval új részvételi rekord is született.

Galéria
+2 kép a galériában

263 felnőtt és 128 gyermek futó regisztrált a hétvégén Felsőszeliben megrendezett futóversenyre. A szervező RoniRun Club elmondása szerint a 200 néző, a 80 rendező és 391 versenyző mellett még egy tűt is nehéz lett volna leejteni a helyi pályán.

„Nem hazudtolta meg magát az időjárás sem, újra rekkenő meleg volt. Ennek ellenére szinte mindent a terv szerint sikerült megvalósítani, sőt délután kettőre már a tombolaátadásokon is túl voltunk. A bevételből fejenként kétszáz eurós támogatást adunk a helyi magyar, illetve szlovák alapiskolának, valamint szintén kétszáz euróval támogatjuk a bakai izomsorvadásban szenvedő fiút Varga Zsoltot. Neki a rendezvényt támogató KON-Truss Kft. további száz eurós adományt nyújt. Köszönettel tartozom a két Szeli önkormányzatának, a falu fociegyesületeinek, a KON-Truss Kft. munkatársainak, a RoniRun Club tagjainak, és minden egyes támogatónak a színvonalas együttműködésért” – mondta el portálunknak Kontár Ronald, a RoniRun Club futóegyesület elnöke.

A nagy hőségre való tekintettel a futókra a versenyen egészségügyi szakemberek vigyázták, valamint a verseny útvonala mentén 1,5 kilométerenként frissítő állomásokat állítottak fel a szervezők. Minden egyes regisztrált versenyzőt bőséggel megvendégeltek.

A rendezvényre érdemes volt kilátogatni családoknak is. A kicsiket ingyenes légvárak, lovak, lovasfogatok várták. A verseny ideje alatt íjászkodásra is lehetőség volt, valamint a Zele Törzs jóvoltából baranta- és íjászbemutatóra is sor került.

Papp Ferenc, a RoniRun Club tagja a félmaraton harmadik helyén végzett kategóriájában, 1 óra 22 perc alatt futotta le a 21 km-es távot. Kategóriájában első helyet szerzett a félmaratonon Kozmér Ildikó alsószeli futó, aki mögött már rengeteg lefutott kilométer áll és kitartásával példát mutathat bárkinek.