Hajtman Gábor, a Ma7 hírszerkesztője a legjobban pingpongozó szlovákiai újságíró!

Hajtman Gábor, a Ma7 Médiacsalád hírszerkesztője nyerte a Tipsport Újságírók Szlovákiai Asztalitenisz-bajnokságát.

Hajtman Gábor a trófeával
Hajtman Gábor a trófeával
Fotó: Hajtman Gábor archívuma

Kollégánk először indult a 28. éve megrendezésre kerülő bajnokságon, és mindjárt el is hozta a győztesnek járó kupát.

Ha van ilyen lehetőség, és az ember rendszeresen játszik klubcsapatban, akkor miért ne próbálja ki magát egy ilyen versenyen. Tudták, hogy járási bajnokságban játszom, így sejtették, hogy valamit elérhetek, azt azonban nem, hogy meg is nyerhetem.

Sőt, egyéniben a döntőben 3-1-re sikerült megvernem a favoritnak számító, iglói Oliver Buzát, aki egyébként negyedik ligát játszik. A díjkiosztón óriási élmény volt, amikor kimondták a nevemet: “egy ismeretlen szlovákiai magyar, aki először volt itt, jött, látott, és megnyerte.” A szervezés elsőrangú volt, nagyon kitettek magukért a vágbeszterceiek. Szeretném megköszönni a zselízi származású Ferda Róbertnek, a torna egyik szponzorának a biztatói szavait, aki a döntő során edzői tanácsokkal látott el"

– mondta a verseny kapcsán Hajtman Gábor.

A sporteseményen mintegy félszáz, szlovákiai és csehországi újságíró vett részt.

Női egyesben Daniela Grácová, a TASR TV munkatársa lett az országos bajnok.

Hajtman Gábor meccs közben
Hajtman Gábor meccs közben
Fotó:  Hajtman Gábor archívuma
Férfi párosban Oliver Buza és Mihal Buza (Spišskí rytieri), női párosban Miriam Žiaková (a romaügyi kormánybiztos szóvivője) és Zuzana Mihályová (szabadfoglalkozású) diadalmaskodott.

Vegyes párosban Michal Neffe és Zuzana Botíková (mindkettő Szlovák Televízió) lett a bajnok.

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.