2023. május 10., 20:32

Groves nyerte a Giro d'Italia bukásokkal tarkított szerdai etapját

Az ausztrál Kaden Groves nyerte szerdán a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny ötödik szakaszát, amelyen Fetter Erik 120. helyen ért célba.

Giro d'Italia

Az Atripalda és a Tirrén-tenger partján fekvő Salerno közötti 171 kilométeres etapot szinte végig szakadó esőben teljesítette a mezőny, amely hiába tekert óvatosan egy úttestre rohanó kutya miatt így is már alig 20 kilométer után bukás történt, melynek részese volt a nagy esélyesek közé sorolt Remco Evenepoel is.

A belga világbajnok nagyon lassan állt fel az esést követően, de csapattársai segítségével felért az élbolyra.

A háromfős szökevénycsoportból Samuele Zoccarato tartott ki a legtovább, őt alig hat kilométerre a céltól érték utol, de előtte 1000 méterrel bukás rostálta meg az üldözőbolyt. Lemaradt az összetettben élen álló norvég Andreas Leknessund és a nagy esélyes szlovén Primoz Roglic is, de a hátralévő távon mindketten fel tudtak zárkózni. Viszont ahogy felértek, Evenepoel esett el ismét, de már kevesebb mint három kilométerre a céltól, így ő megkapta a győztesével azonos időt.

A sprintbefutó sem zajlott le bukás nélkül, többek között Mark Cavendish is elesett, a mezőnyhajrában pedig az a Kaden Groves bizonyult a leggyorsabbnak, akinek szintén fel kellett zárkóznia az élcsoportra, mert maga is esett hét kilométerre a céltól.

Az ausztrál bringás a pontverseny éllovasának járó ciklámen trikót viselő Jonathan Milant és a 2019-ben világbajnok Mads Pedersent előzte meg.
Fetter közel kétperces lemaradással ért célba, így az EOLO-Kometa magyar versenyzője összetettben három helyet visszacsúszva 124.

Eredmények (a Giro honlapja alapján):
5. szakasz, Atripalda-Salerno, 171 km:
1. Kaden Groves (ausztrál, Alpecin-Deceuninck) 4:30:19 óra
2. Jonathan Milan (olasz, Bahrain Victorious) azonos idővel
3. Mads Pedersen (dán, Trek-Segafredo) a. i.
...120. Fetter Erik (EOLO-Kometa) 1:57 perc h.

Az összetett élcsoportja:
1. Andreas Leknessund (norvég, Team DSM) 19:06:03 óra
2. Remco Evenepoel (belga, Quick-Step Alpha Vinyl) 28 másodperc hátrány
3. Aurélien Paret-Peintre (francia, AG2R Citroën Team) 30 mp h.
...124. Fetter 33:20 perc h.

Az olasz körverseny csütörtökön a Nápolyból induló és oda is érkező 162 kilométeres szakasszal folytatódik. A 106. Giro d'Italia mezőnye összesen 3489 kilométert tesz meg és mintegy 51 400 méter szintkülönbséget küzd le, amíg május 28-án célba ér Rómában.