2023. július 7., 17:08

Fucsovics sikere, Medvegyev következik

Fucsovics Márton bejutott pénteken a wimbledoni teniszbajnokság harmadik fordulójába, amelyben a volt világelső Danyiil Medvegyev vár rá.

Fucsovics Márton
Fotó: MTI / Illyés Tibor

A világranglista 67. helyezettje kétnapos meccset vívott a nyitókörben a 28. helyen kiemelt holland Tallon Griekspoorral, az esőzések miatt, és hasonlóan járt az amerikai Marcos Gironnal (65.) is. A találkozó csütörtökön estefelé kezdődött, sötétedés miatt félbeszakadt, és másnap 7:6 (7-2), 6:3, 4:6-os állásról folytatódott, azaz a 31 éves magyarnak már csak egy szett hiányzott a győzelemhez.

A nyíregyházi sportoló rögtön brékkel kezdett, és innentől már csak előnye megtartására törekedett, türelmesen irányítva a labdameneteket. A 29 éves kaliforniai nem jutott újabb bréklabdához, majd Fucsovics egy remek röptével lezárta a 3 óra 38 perces csatát.

A magyar játékos következő ellenfele a harmadik kiemelt orosz Danyiil Medvegyev lesz.

Fucsovics hatodszor főtáblás a füves pályás Grand Slam-tornán, eddigi legjobbja a 2021-es negyeddöntős szereplés volt.

női páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Babos Tímea, Kirsten Flipkens (magyar, belga)-Asia Muhammad, Giuliana Olmos (amerikai, mexikói, 10.) 15.00 körül
Bondár Anna, Greet Minnen (magyar, belga)-Makenna Jones, Sloane Stephens (amerikai) 17.00 körül