2022. április 3., 19:33

Fritsch Róbert Európa-bajnok, Váncza István ezüstérmes lett

Egy arany- és egy ezüstérmet szereztek a magyar kötöttfogású birkózók a Budapesten zajló birkózó Európa-bajnokságon.

Két érem a végére
Fritsch Róbert
Fotó: MTI

Váncza István nem bírt a török Firat Murattal a kötöttfogásúak 67 kilogrammos kategóriájának döntőjében a budapesti birkózó Európa-bajnokság záró napján, vasárnap, így ezüstérmes lett, míg ezt követően Fritsch Róbert legyőzte a grúz Shmagi Bolkvadz-t a kötöttfogásúak 72 kilogrammos kategóriájának döntőjében, így Európa-bajnok lett.

Lévai Tamás bronzérmet nyert a kötöttfogásúak 82 kilogrammos kategóriájában. Harmadik helyével kilenc éremmel zárta a magyar csapat az Európa-bajnokságot, melyen korábban a szabadfogású Muszukajev Iszmail (65 kg) és a kötöttfogású Fritsch Róbert (72 kg) arany-, Bajcajev Vlagyiszlav (szabadfogás 97 kg), valamint Váncza István (kötöttfogás 67 kg) ezüst-, Nagy Bernadett (76 kg), Dollák Tamara (57 kg), Ligeti Dániel (szabadfogás 125 kg), illetve Vitek Dáriusz (kötöttfogás 130 kg) bronzérmet nyert.