2021. április 24., 19:36

Egy lépésre a müncheni főtáblától a nádszegi teniszező

A müncheni salakpályás tenisztorna selejtezőjének első fordulóját sikerrel vette a nádszegi Gombos Norbert, így egy győzelemre került a főtáblától.

A Münchenben zajló salakpályás férfi tenisztorna selejtezőjében a nádszegi Gombos Norbert is pályára lépett. A világranglista 93. helyén jegyzett felvidéki teniszező a selejtező első fordulójában az indiai Sumit Nagal ellen küzdött és három szettben legyőzte riválisát, így egy győzelemre került a főtáblától.

A nádszegi Gombos Norbert jól kezdett és máris az elején elvette Nagal adogatását és brékelőnybe került. A 30 esztendős felvidéki teniszező szinte azonnal el is vesztette brékelőnyét, majd 3-3 után Gombos ismét előnybe került, amit az első szettben meg is tartott.

A második játszmában kiélezett csata folyt, mindkét játékos hozta saját adogatását, így tie-breakben dőlt el a második szett, amit az indiai játékos magabiztosan megnyert, amivel sikerült kiegyenlítenie a szetteket tekintve.

A döntő játszmában 2-1-es Gombos vezetésnél a felvidéki játékos elvette ellenfele adogatását, majd 4-1-nél ismét brékelte az indiai játékost és simán 6-1-re megnyerte a döntő játszmát, ezzel pedig a mérkőzést is. Gombos vasárnap a selejtező második fordulójában a főtáblára jutásért lép pályáraa, ellenfele a kolumbiai Daniel Galan Riveros lesz.