2023. június 22., 15:02

Egy bronzzal nyitottak a magyarok

Megvan az első érem a junior uszonyosúszó-világbajnokságon. A Kairóban zajló világversenyen Wórum Regő állhatott dobogóra, miután a 100 méteres uszonyos gyors fináléjában harmadik lett.

Wórum Regő
Fotó: Magyar Búvár Szakszövetség

Szabó László edző elmondta, Regő nagyot küzdött a bronzért. „Nyolcadikként zárt a selejtezőben, majd kolumbiai vetélytársával szétúszásban harcolta ki a fináléban való részvételt, ahol végül a harmadik legjobb idővel csapott célba.” – tudósított a sportvezető.

Az első versenynapon Szili Ágnes 400 méteres felszíni úszásban 4., Varnyu Anna a 100 uszonyos gyors döntőjében 6. Turucz Zoé (100 uszonyos gyors) pedig nyolcadikként végzett.