2023. január 5., 16:20

Dakar-rali - Győzelmével megerősítette vezető helyét al-Attijah

Az összetettben élen álló katari Nasszer al-Attijah volt a leggyorsabb az autósoknál a Szaúd-Arábiában zajló Dakar-rali ötödik szakaszán.

Képünk illusztráció.

A versenyzőknek csütörtökön 645 kilométert kellett teljesíteniük, amely során 373 km volt a mért szakasz.

Al-Attijah és francia társa, Mathieu Baumel 4:13:23 óra alatt ért célba, megelőzve a második Carlos Sainzot és a harmadik Stéphane Peterhanselt.

A már szerdán is dobogós Peterhansel egy helyet ismét előrelépett az összetettben, és már a második, több mint húszperces hátránnyal katari riválisa mögött.

A motorosoknál a francia Adrien van Beveren bizonyult a leggyorsabbnak, 13 másodperccel megelőzte chilei márkatársát, José Ignácio Cornejo Florimót. Az összetettben szerdán még éllovas ausztrál Daniel Sanders jelentősen visszacsúszott, pozícióját az élen az amerikai Skyler Howes vette át, aki a csütörtöki versenynapon a hatodik helyen ért célba.