2018. április 15., 12:28

Cherutich és Kácser Zita a legjobbak

A kenyai Nelson Kipkogei Cherutich és a magyar Kácser Zita a győztesei a 71. Dévény - Pozsony futóversenynek. A magyar futónő negyedik éve nem talált legyőzőre.

Kácser Zita - Dévény-Pozsony
Galéria
+2 kép a galériában

A 11 625 méter hosszú távot a kenyai futó 35 perc 5 másodperc alatt teljesítette, 32 másodperccel verve az ukrán Oleksandr Matviičukot, valamint több mint két perccel a magyar Gregor Lászlót. A nők mezőnyében Kácser Zita 41 másodperccel jobb időt futva tavalyi eredményénél 39:47-el zárta a versenyt - győztesként. Másodikként a szlovák Ľubomíra Maníková futott be, több mint 3 perces lemaradással. Harmadikként szintén szlovák futónő, Lucia Kovalančíková végzett.

Fotó:  TASR

Eredmény:
Férfiak: 1. Nelson Kipkogei Cherutich (Kenya) 35:05 min, 2. Oleksandr Matviičuk (Ukrajna) +32 s, 3. László Gregor (Magyarország) +2:04, 4. Matúš Verbovský (SR/ŠK Atléti BS) +3:23, 5. Marek Hladik (SR/BVS) +3:49, 6. Simon Wahlandt (SR/Erste Group IT) +3:54
Nők: 1. Kácser Zita (Magyarország) 39:47 min, 2. Ľubomíra Maníková (SR/AK Spartak Dubnica) +3:27, 3. Lucia Kovalančíková (SR/ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica) +3:49, 4. Lucia Beláková (SR/TJ Spartak Myjava) +4:51, 5. Diana Tešovičová (SR) +5:55, 6. Barbora Brezovská (SR/SLávia SG Trenčín) +7:38