2019. június 2., 18:20

Carapaz pályafutása első háromhetes körversenyét nyerte

Az ecuadori Richard Carapaz pályafutása első háromhetes kerékpáros körversenyét nyerte, miután megőrizte a rózsaszín trikót a Giro d'Italia vasárnapi utolsó szakaszán.

Fotó: Movistar Team

A 26 éves, tavaly negyedik Carapaz a Giro d’Italia körverseny történetének első ecuadori győztese lett.
Az összetett második helyét az olasz Vincenzo Nibali szerezte meg, aki 2013-ban és 2016-ban megnyerte az olasz kört. Az előző két időfutamon győztes Roglić - aki a szombati szakasz után 10 másodperces büntetést kapott, mert egy szurkoló hosszasan tolta az egyik emelkedőn - pedig visszavette dobogós helyét a spanyol Mikel Landától.

Az utolsó szakasz a Verona környéki 17 kilométeres egyéni időfutam volt, közepén egy negyedik kategóriás emelkedővel. A szakaszt az amerikai Chad Haga nyerte meg két belga, az egyórás kerékpározásban világcsúcstartó Victor Campenaerts és Thomas De Gendt előtt.

A sprinterek vetélkedését - és ezzel a ciklámen trikót - a német Pascal Ackermann (BORA-Hansgrohe) nyerte a 102. Giro d’Italián, a hegyi pontversenyben az olasz Giulio Ciccone (Trek-Segafredo) zárt az élen a kék trikót kiérdemelve. A legjobb fiatal, 25 éven aluli versenyzőt illető fehér trikót pedig - tavalyi elsőségét megismételve - a kolumbiai Miguel Ángel López (Asztana) vehette át ünnepélyes keretek között a Kr. e. első században épült veronai színházban.

Jövőre Budapesten lesz a nagy rajt, vagyis a Grande Partenza, s további két szakaszt is Magyarországon rendeznek.