2022. október 23., 15:18

Alpesisí-vk: Odermatt nyerte a söldeni szezonnyitó óriás-műlesiklást

Az összetettben és a szakági pontversenyben is címvédő Marco Odermatt nagy fölénnyel nyerte az alpesisí-világkupa szezonnyitó, söldeni óriásműlesikló-versenyét.

Marco Odermatt

Az első futamban a svájciak olimpiai aranyérmese szinte hibátlanul csúszott és már ekkor több mint négy tizedmásodperccel vezetett a norvég Lucas Braathen előtt.

A második futamban az amerikai Tommy Fordé lett a legjobb idő, ő ezzel húsz helyet előre lépve végül hatodik lett. Az első kör legjobbjai közül Braathen csak a 22. legjobb időre volt képes így még a dobogóról is lecsúszott, Odermatt ugyanakkor magabiztosan őrizte meg vezető pozícióját.

A második helyen a szakági specialista, olimpiai ezüstérmes szlovén Zan Kranjec zárt, míg a harmadik legjobb a norvég Henrik Kristoffersen lett.

A nők szombati óriás-műlesiklását a kedvezőtlen időjárási viszonyok miatt törölték.

Eredmények:
-----------
1. Marco Odermatt (svájci) 2:04.72 perc (1. futam: 59.88 másodperc/2. futam: 1:04.84 perc)
2. Zan Kranjec (szlovén) 2:05.48 (1:00.57/1:04.91)
3. Henrik Kristoffersen (norvég) 2:05.69 (1:00.83/1:04.86)

A szakági vk állása 1 verseny után (még 9 van hátra): 1. Odermatt 100 pont, 2. Kranjec 80, 3. Kristoffersen 60
Az összetett vk állása 1 verseny után (még 40 van hátra): 1. Odermatt 100 pont, 2. Kranjec 80, 3. Kristoffersen 60