2019. november 16., 09:06

Alexander Zverev elődöntős, Nadal kiesett

A német Alexander Zverev elődöntőbe jutott a Londonban zajló férfi tenisz ATP-világbajnokságon, miután pénteken az Andre Agassi-csoport harmadik fordulójában két szettben legyőzte az orosz Danyiil Medvegyevet.

Alexander Zverev

A mérkőzés elején a címvédő Zverev rögtön elvette Medvegyev szervagémjét, és 34 perc alatt meg is nyerte az első szettet. A második játszma óriási küzdelmet, és mindössze egyetlen bréklehetőséget hozott, így a rövidítésre maradt a döntés, amelyben a német bizonyult jobbnak.

A találkozó 1 óra 18 percig tartott.

Zverev győzelmével eldőlt, hogy a világelső spanyol Rafael Nadal nem jutott be a négy közé, a szerb Novak Djokovicshoz hasonlóan.

A Björn Borg-csoportból első helyen Dominic Thiem (osztrák, 5.), míg másodikként Roger Federer (svájci, 3.) jutott be a szombati elődöntőbe, ahol Thiem majd Alexander Zverevvel, míg Federer a görög Sztefanosz Cicipasszal találkozik.

Eredmény az ATP honlapja alapján:
Andre Agassi-csoport, 3. forduló:
Alexander Zverev (német, 7.)-Danyiil Medvegyev (orosz, 4.) 6:4, 7:6 (7-4)
korábban:
Rafael Nadal (spanyol, 1.)-Sztefanosz Cicipasz (görög, 6.) 6:7 (4-7), 6:4, 7:5
A végeredmény: 1. Cicipasz 2 győzelem/1 vereség (5-2), 2. A. Zverev 2/1 (4-2), 3. Nadal 2/1 (4-4), 4. Medvegyev 0/3