2019. január 20., 13:55

A nyolcaddöntőben kiesett a címvédő Federer

Az elmúlt két évben győztes Roger Federer kiesett a nyolcaddöntőben az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

Roger Federer - Australin Open
Fotó: TASR/AP

A 20-szoros Grand Slam-bajnok svájci sztárt vasárnap a világranglistán 15. Sztefanosz Cicipasz verte meg négy szettben, 3 óra 45 perces mérkőzésen. A 37 éves Federer a 12-ből egyetlen bréklabdáját sem használta ki - ellenfele háromból egy eséllyel tudott élni - és tenyeressel 40 ütést rontott el. Így idén már biztosan nem lesz hétszeres melbourne-i bajnok, megelőzve Novak Djokovicot és az ausztrál Roy Emersont, és nem gyűjti be egyelőre karrierje 100. tornagyőzelmét sem.

A 20 esztendős Cicipasz az első görög, aki bejutott egy Grand Slam-torna negyeddöntőjébe, s ott a 22. kiemelt Roberto Bautista Agut vár rá. A spanyol teniszező korábban öt szettben verte a tavaly döntős horvát Marin Cilicet.

Eredmények:
nyolcaddöntő:
férfiak:
Cicipasz (görög, 14.)-Federer (svájci, 3.) 6:7 (11-13), 7:6 (7-3), 7:5, 7:6 (7-5)
Nadal (spanyol, 2.)-Berdych (cseh) 6:0, 6:1, 7:6 (7-4)
Bautista Agut (spanyol, 22.)-Cilic (horvát, 6.) 6:7 (6-8), 6:3, 6:2, 4:6, 6:4
Tiafoe (amerikai)-Dimitrov (bolgár, 20.) 7:5, 7:6 (8-6), 6:7 (1-7), 7:5