2019. szeptember 8., 14:54

A férfiaknál kenyai, a nőknél magyar siker a Budapest Félmaratonon

A férfiaknál a kenyai Laban Cheruiyot, a nőknél Kácser Zita nyerte vasárnap a 34. Wizz Air Budapest Félmaratont.

Budapest Félmaraton
Galéria
+3 kép a galériában
Fotó: MTI / Balogh Zoltán

A szervezők tájékoztatása szerint a legjobb magyar a férfiaknál Csere Gáspár volt, aki egymás után másodszor védte meg bajnoki címét. A nők mezőnyében a debreceni hosszútávfutó, Kácser Zita ötödször szerezte meg a táv aranyérmét.

Kácser Zita
Kácser Zita
Fotó:  MTI / Balogh Zoltán

Az egyéni versenyre 9798-an neveztek, köztük több mint 2600 külföldi futó, 84 országból. A magyar résztvevők több mint 850 településről érkeztek.

Több mint 1300 futó először próbálkozott a 21,1 kilométeres táv teljesítésével, köztük volt a tavasszal visszavonult válogatott kézilabdázó, Nagy László (időeredménye 1:59:48 óra).

Rajthoz állt Váczi Eszter jazzénekesnő, Cser Krisztián operaénekes, Gyöngyösi Levente zeneszerző, Hámori Máté karmester, Zacher Gábor toxikológus, Németh Balázs híradós műsorvezető, illetve Staicu Simona ötszörös maratoni magyar bajnok futó.