2019. április 11., 12:22

Vereséggel kezdte a rájátszást az alapszakaszgyőztes Lightning

Meglepetésre hazai pályán kapott ki az alapszakaszban hatalmas főlénnyel első Tampa Bay Lightning a keleten utolsó továbbjutó Columbus Blue Jackets csapatától az észak-amerikai jégkorongliga szerdán kezdődött rájátszásában.

NHL - Columbus Blue Jackets

A floridai találkozó pontosan úgy kezdődött, ahogy azt az esélyek, illetve a két csapat alapszakasz-meccsei alapján várni lehetett: a Lightning ellentmondást nem tűrő játékkal uralta a meccset és az első harmad után 3-0-ra vezetett. A folytatásban aztán meglepő módon fordult a kocka, a második szakasz közepén szépített a Blue Jackets, a harmadikban pedig - hat percen belül - három gólt ütve fordított.

Az egyenlítést jelentő találatot Josh Anderson emberhátrányban lőtte, míg a győzelmet érőt Seth Jones emberelőnyben.

A Columbus sikere azért is nagy meglepetés, mert az alapszakaszban három meccsen három vereség volt az együttes Tampa elleni mérlege úgy, hogy ezeken összesen mindössze három gólt szerzett a Blue Jackets és 17-et kapott.

A nap másik keleti meccsén a New York Islanders óriási csatában, hosszabbítás után verte a vendég Pittsburgh Penguinst. A találkozón végig a Penguins futott az eredmény után: 0-1, 1-2 és 2-3 után is tudott egyenlíteni - utóbbi esetben másfél perccel a rendes játékidő vége előtt -, s a ráadásban sem tudott fordítani a találkozó addigi menetén, s Josh Bailey 5. percben ütött góljával az Islanders került előnybe.

Nyugaton St. Louis Blues és a Dallas Stars is idegenbeli sikerrel kezdte a playoffot. Előbbi a Winnipeg Jets, utóbbi a Nashville Predators pályaelőnyét vette el.

A tavaly nagydöntős Vegas Golden Knights is idegenben lépett jégre, ám esélye sem volt a győzelemre, a San Jose Sharks ugyanis nagyszerűen játszva 5-2-re verte a nevadaiakat. A meccs első gólja nem mindennapi találat volt: egy lövést követően Joe Pavelski álláról vágódott a Golden Knights kapujába a korong. A Sharks centerének több foga kihullott, az ajka pedig csúnyán felszakadt, ám a második harmadban visszatért a pályára.