2019. február 2., 08:57

Vereség a hosszabbításban, egy gólon múlt

A 48. forduló küzdelmeivel folytatódott a Tipsport Liga pénteken. Teljes kört játszottak a csapatok, az érsekújváriak a kassaiakat fogadták. Az első harmad döntetlenje után a második már a vendégek vezetésével zárult, a harmadikban azonban egyenlítettek a hazaiak. A hosszabbítás első percében eldőlt, ki nyeri az összecsapást, az Újvár maradt alul ezúttal.

hoki_Kassa_Ersekujvar
Fotó: TASR

Négy győzelem sorozatban, ez volt a mérlege a kisalföldieknek a Kassa elleni meccs előtt. A keletiek a liptószentmiklósi diadal után korcsolyáztak ki a jégre Érsekújvárban. Az eddigi négy találkozó mindegyike kassai sikert hozott az idény során. A vendégek kettős emberelőnybe kerültek negyven másodperc erejéig, amelyet ki is használtak, és a 8. percben Marcel Haščák a palánktól középre adott korongját az orosz Roman Derliuk a két bedobókör között a kapuba lőtte – 0:1. Az egyenlítés a 13. percben jött össze az érsekújváriaknak. A cseh Tomáš Pospíšil a mérkőzés elején még kihagyta a kínálkozó lehetesőget, másodjára azonban betalált. Egyedül tört be a kassai harmadba két védő gyűrűjében, szabálytalankodtak is ellene, kiállítás lett volna tehát belőle, de egészen Vladislav Habalig siklott, és bámulatos fonákkal juttatta be a pakkot a kapuba – 1:1. A 25. percben Miroslav Zaťko egyéni akciója akár góllal is végződhetett volna, a műlesiklásra emlékeztető szólója mindenesetre szép volt. A 27. percben a vasgyáriak a kapujuk elé szorították a hazaiakat, Patrik Koch a kék vonalról bombázott, Matej Kristínről kipattant, Ján Sýkora pedig fonákkal beemelte – 1:2. Ismét vezetett a Kassa.

A zöld-fehérek az 53. percben egalizálták az állást ismét. Derliuk a csapattársának akart passzolni, helyette Adam Zbořil ütőjére varázsolta a korongot, aki nem cifrázta, és közvetlen közelről Habal és a kapuvas között bepréselte a kapuba – 2:2. Az 59. percben óriási lehetőség nyílt a kassaiak előtt. A cseh Petr Kafka kapta a kék vonalon a korongot, egyedül törhetett a kapura, a védője kicsit lemaradt mögötte, fonákkal akart gólt szerezni, de az elhasaló Kristín az utolsó pillanatban a mamutjával mentett. Döntetlennel zárult a hatvan perc játékidő, következhetett a hosszabbítás. A győztes kiléte már a 61. percben eldőlt. A három a három elleni játékban ellentámadást vezettek a kassaiak, két támadó egy védő ellen, amelynek a végén Eduard Šedivý Marcel Haščáknak passzolt, aki fonákkal és Kristín lábai között talált be, a győztes gólt szerezve ezzel – 2:3.

Az újvári alakulat négy összecsapás után tehát kikapott, igaz, hosszabbítrásban, és ötödször sem sikerült diadalmaskodni a nyolcszoros szlovák bajnok felett. Milan Jančuška csapatának kanadai táblázatának élén a csapatkapitány, Zbořil áll 33 (19+14) ponttal. Február 3-án a diósgyőriekkel meccselnek az érsekújváriak a szünet előtti utolsó játéknapon, és ezen a napon játsszák az első szlovákiai Winter Classicot is, a besztercebányai stadionban.

HC Mikron Nové Zámky-HC Košice 2:3 h.u. (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1)
Gólok/gólpasszok: 13. Pospíšil (Kudla), 53. Zbořil – 8. Derliuk (Haščák), 27. Sýkora (Koch, Kafka), 61. Haščák (Šedivý).
Játékvezetők: id. D. Konc, Lokšík – Krajčík, Valo. Kiállítások: 3:1. Emberelőny: 0:1. Emberhátrány: 0:0. Kapura lövések: 29:42. Nézők száma: 1258.
Érsekújvár: Kristín – Hain, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Hatala, Kudla, Slávik, Henderson – Ručkay, Zbořil, Jurík – Bajtek, Urban, Šimun – Pospíšil, Hruška, Štrauch – Rogoň, Fábry, Jakúbek.
Kassa: Habal – Šedivý, Dudáš, Slovák, Koch, Derliuk, Čížek, McDowell, Petráš – Suja, Brophey, Spilar – Šerbatov, Ignatuškin, Haščák – Kafka, Galamboš, Sýkora – Lušňák, Klíma, Hričina.

A 48. forduló további eredményei: Liptószentmiklós-Gyetva 2:3; Poprád-Zsolna 5:4 h.u.; Besztercebánya-Nyitra 3:2; Trencsén-MAC 8:1; DVTK-Zólyom 3:4 b.