2020. február 22., 16:22

Véget ért a Tipsport Liga alapszakasza, jöhet a középszakasz

A pénteki 52. fordulóval befejeződött a Tipsport Liga alapszakasza. A két magyar klubbal kiegészült szlovák bajnokság első, egyben leghosszabb részét a Besztercebánya nyerte, két ponttal megelőzve a Slovant, öttel pedig a Kassát. A magyarokat a tabella második felében találjuk, a DVTK a kilencedik, a MAC a tizedik helyen várja a vasárnapi folytatást.

Pénteken egy csapat számára ténylegesen véget ért a 2019-2020-as idény. A Liptószentmiklós Pozsonyban vendégeskedett, és 11-0-s kiütéses vereséggel zárta a szezont. A liptóiak negyvennyolc mérkőzésen 35 pontot szereztek, ami csupán az utolsó, tizenharmadik helyre volt elegendő. A kassaiak ugyancsak gólzáporos meccsen 7-2-re elverték az érsekújváriakat, miközben Miskolcon magyar-magyar rangadót játszottak. A bajnokság eddigi három egymás elleni összecsapásán mindig hazai győzelem született.

A MAC Újbuda jutott vezetéshez a 11. percben, Szigeti Ákos használta ki az emberelőnyös helyzetet. A második harmad utolsó percében egyenlített a hazai alakulat, tizenegy másodperccel a szünet előtt Kyle Beach vágta be a korongot a hosszú sarokba. A záró játékrészben két gól is esett, mindkettő az utolsó percben. Húsz másodperccel a találkozó vége előtt Tomáš Klempa találatával a budapestiek egygólos vezetésre tettek szert. Erre a Diósgyőr vezetőedzője, a kanadai Glen Hanlon – a korábbi szlovák szövetségi kapitány – levitte Rajna Miklóst, és négy másodperccel a végső dudaszó előtt Klempa ismét betalált, ezúttal az üres kapuba. A gól előtt a Jegesmedvék kapuvasat ütöttek. A MAC 1-3-ra nyert idegenben, ezzel 51 ponttal a tizedik helyen zárta a Tipsport Liga alapszakaszát. A DVTK maradt 64 pontos – vagyis nem tudta visszaelőzni az egy ponttal többet szerző Nyitrát, amely az utolsó körben szünnapos volt –, és a kilencedik pozícióból várhatja a középszakaszt.

A középszakasz vasárnap kezdődik, és a két magyar gárda ismét összecsap egymással, méghozzá újra Miskolcon. A budapesti visszavágóra március 6-án kerül sor

. A tizenhárom csapatos Tipsport Ligából idén senki sem esik ki, és osztályozóra sem kerül sor, mert a következő idénytől tizennégy együttes harcol majd az élvonalban, a második osztály (Slovenská hokejová liga) bajnokával bővül a mezőny. A tizenkét csapat tehát két csoportban, az A és a B jelű hatosban folytatja a küzdelmet. Az 1-6. helyezettek – nevezhetnénk akár felsőháznak is – biztosan résztvevői a rájátszásnak, míg a 7-12. helyezettek – alsóház – közül a két legjobb, magyarán a hetedik és a nyolcadik szintén bejut a playoffba.

A középszakasz mindkét csoportjában tíz-tíz fordulót játszanak, mindenki találkozik mindenkivel a csoporton belül. A bajnokság második része február 23-tól március 15-ig tart, utána az első nyolcas a rájátszásban folytatja, a negyeddöntőkkel, a 9-12. helyezettek számára pedig véget ér a 2019-2020-as szezon. A negyeddöntők első mérkőzéseit március 18-án rendezik. Az első helyezett a nyolcadikkal, a második a hetedikkel, a harmadik a hatodikkal, a negyedik pedig az ötödikkel meccselhet a legjobb nyolc között.

Tipsport Liga, 52. forduló: Slovan-Liptószentmiklós 11-0, Trencsén-Poprád 3-4 h.u., Gyetva-Besztercebánya 1-4, Nagymihály-Zólyom 4-3 h.u., Kassa-Érsekújvár 7-2.

DVTK Jegesmedvék–MAC Újbuda 1–3 (0–1, 1–0, 0–2).

Miskolc, 1385 néző. Játékvezetők: Tvrdoň, Fridrich – Smrek, Vyšný.

Góllövők/Pontszerzők: 40. Beach (Vandane, Rodman) – 11. Szigeti  (Brance Orbán, Macaulay), 60. Klempa (Stretch, Carlisle), 60. Klempa (Stretch).

A középszakasz február 23-i játéknapja: A csoport (1-6. helyért): Kassa-Poprád, Besztercebánya-Trencsén, Slovan-Zólyom; B csoport (7-12. helyért): Nyitra-Érsekújvár, Nagymihály-Gyetva, DVTK-MAC.

Az alapszakasz végeredménye

1. Besztercebánya    48        27        9          3          9          154–93            +61      102

2. Slovan                   48        28        6          4          10        173–95            +78      100

3. Kassa                    48        25        9          4          10        146–98            +48      97

4. Poprád                  48        24        5          5          14        148–114          +34      87

5. Zólyom                 48        28        0          3          17        173–127          +46      87

6. Trencsén                48        22        5          5          16        148–121          +27      81

7. Nagymihály          48        18        4          7          19        125–136          –11      69

8. Nyitra                   48        18        2          7          21        124–136          –12      65

9. DVTK                  48        17        5          3          23        127–143          –16      64

10. MAC                    48        14        2          5          27        139–184          –45      51

11. Érsekújvár             48        11        6          5          26        125–166          –41      50

12. Gyetva                  48        14        2          2          30        112–173          –61      48

13. Liptószentmiklós  48        8          3          5          32        78–186            –108    35