2023. január 9., 15:20

Újra győzött és ismét dobogós az Érsekújvár

A szlovák jégkorong-bajnokság (Tipos Extraliga) hétvégi 27. fordulójában két vesztes mérkőzés után győzött az Érsekújvár, és a Kassa vereségének köszönhetően ismét felléptek a dobogóra a zöld-fehérek.

Érsekújvár
Fotó: Hcnovezamky.eu

Megszerezte első győzelmét az új esztendőben az Érsekújvár, miután Majoross Gergely csapata két vereség után győzni tudott a Liptószentmiklós otthonában.

Az újvári bikák a mérkőzés ötödik percében egy emberelőnyös helyzetből szerezték meg a vezetést Juraj Mikúš révén.

A liptóiak még az első harmadban kiegyenlítettek, a 16. percben az orosz Kirill Djakov egalizált. A folytásban sokáig nem rezdültek meg a hálók, de a vendégek a három perccel a második harmad vége előtt Robby Jakcson góljával ismét előnybe kerültek, aki szezonbeli 23. gólját is megszerezte.

A záró játékrészben az újváriak újabb gólt szereztek, a 47. percben pedig már kétgólos előnyre tettek szert, amire a házigazdák már nem tudtak válaszolni.

A találkozón az eredmény pedig már nem is változott, ami azt is jelentette két vereség után győztek az újváriak. Az zöld-fehérek legközelebb pénteken ismételten idegenben lépnek pályára az Igló otthonában.

Mivel a Kassa kikapott a listavezető Zólyom otthonában, az Érsekújvár ismét fellépett a dobogó legalsó fokára, de egészen a hatodik helyig csupán öt pont az előnyük az újváriaknak, azonban a kassai együttes két mérkőzéssel is kevesebbet játszott.

Tipos Extraliga, alapszakasz, 27. forduló:

MHK 32 Liptószentmiklós - HC MIKRON Érsekújvár 1-3 (1-1, 0-1, 0-1)

Gólszerzők: 16. Djakov (Handlovský, Walega) - 5. J. Mikúš (T. Mikúš, Hatala), 37. Jackson, 48. Múčka (Ondrušek, Mišiak).

A forduló további eredményei:

HC 05 Besztercebánya - HC MV Transport Eperjes 4-3 (3-1, 0-2, 1-0)
HK Nyitra – HK Dukla Ingema Nagymihály 4-3 hosszabbítás után (2-1, 0-2, 1-0 – 1-0)
HKM Zólyom - HC Kassa 6-4 (4-2, 1-1, 1-1)
HK Dukla Trencsén - HK Poprád 3-2 (2-0, 0-0, 1-2)
HC Slovan – HK Igló 4-3 (1-0, 2-2, 1-1)