2022. október 29., 08:56

Újabb győzelmével átvette a vezetést a tabellán az Érsekújvár

Újabb hárompontos győzelemmel folytatódott az Érsekújvár menetelése a szlovák jégkorong-bajnokságban. Az újvári bikák ezúttal az Eperjes otthonában győztek, mivel a címvédő Slovan hazai pályán botlott, az újvári bikák a tabella élére álltak.

hoki - Érsekújvár
Fotó: TASR

A jégkorong Tipos Extraliga legutóbbi játéknapján folytatódott az Érsekújvár szenzációs menetelése. A Majoross Gergely edzette újvári bikák ezúttal is győzni tudtak idegenben az Eperjes otthonában, ami azért is volt különösen értékes, mivel a címvédő Slovan hazai pályán botlott a Kassa ellen.

Pedig az újváriak számára nem úgy indult a találkozó, ahogy eltervezték mivel az Eperjes szerezte meg a vezetést a hetedik percben.

Az újváriak számára azonban nem volt ismeretlen a helyzet, hiszen a szezon során többször is hátrányból fordítva győztek. A Majoross-legénység ezúttal sem zuhant össze hátrányban és remek második harmaddal a maguk javára fordították a mérkőzést. A mérkőzés 27. percében előbb Jackson egalizált, majd egy perccel később már a vendégek vezettek Juraj Mikúš góljával.

A hazaiak azonban nem tudtak visszajönni a meccsbe és egyenlítés helyett egy újabb vendég góllal már 3-1-re vezettek az újvári bikák. A záró játékrészben egészen az utolsó percekig nem változott az eredmény, az utolsó percekben a hazaiak lehívták a kapusukat, így az újváriak végleg eldöntötték a három pont sorsát, miután Števuliak talált az üres kapuba és kialakította a 4-1-es végeredményt.

Győzelmével az újvári együttes átvette a vezetést a tabellán miután a Slovan hazai pályán hosszabbítás után kikapott a Kassa együttesétől és egy ponttal előzik meg a címvédőt.

Tipos Extraliga, alapszakasz, 13. forduló:

HC Eperjes – HC Mikron Érsekújvár 1-4 (1-0, 0-3, 0-1)

Gólszerzők: 7. Gerlach (Nauš, Martin) - 27. Jackson (Farley), 28. J. Mikúš (Šišovský, Barto), 34. Farley (Ligas), 60. Števuliak.

A forduló további eredményei:

HK Igló - HK Dukla Trencsén 3-2 (2-1, 0-0, 1-1)

HK Dukla Nagymihály - HC 05 Besztercebánya 2-4 (1-1, 1-2, 0-1)

HK Nyitra – HK Poprád 3-2 (2-0, 0-1, 1-1)

HC Slovan – HC Kassa 1-2 hosszabbítás után (1-1, 0-0, 0-0 – 0-1)

HKM Zólyom - MHK 32 Liptószentmiklós 6-5 hossszabbítás után (3-2, 1-2, 1-1 – 1-0)

A tabella állása: 1. Érsekújvár 30 pont, 2. Slovan 29 pont, 3. Zólyom 25 pont, 4. Igló 21 pont, 5. Nyitra 19 pont, 6. Nagymihály 17 pont, 7. Poprád 16 pont (38:39), 8. Kassa 16 pont (32:34), 9. Eperjes 16 pont (37:44), 10. Besztercebánya 15 pont, 11. Liptószentmiklós 13 pont, 12. Trencsén 11 pont.