2019. október 31., 09:20

Tizenhárom gólos találkozót nyert a Tampa Bay

A Tampa Bay Lightning 6-6-os rendes játékidő után, hosszabbításban szerzett góllal nyert a sereghajtó New Jersey Devils otthonában az észak-amerikai jégkorongliga szerdai játéknapján.

New Jersey Devils - Tampa Bay Lightning
Fotó: Facebook / Tampa Bay Lightning

A hazaiak már a 2. percben vezettek, ám a Tampa még az első szünet előtt fordított. Két harmadot követően viszont a Devilsnél volt az előny, sőt, a 42. percben 5-3-ra elhúzott. A Lightning belelendült, és három perccel a lefújás előtt 6-5-re vezetett, de

nyolc másodperccel a vége előtt egyenlített a New Jersey.

Azonban a hirtelen halálban, 1:16 perc után Tyler Johnson betalált, így a vendégek győztek a fordulatos összecsapáson.

A vendégektől Johnson mellett Brayden Point és a cseh Ondrej Palat, a hazaiaktól pedig a mesterhármast ütő Kyle Palmieri, valamint a három gólpasszos Wayne Simmonds ért el három-három pontot.

A Vancouver Canucks elsősorban a mesterhármasa mellett egy találatot előkészítő Brock Boeser révén verte 5-3-ra a Los Angeles Kingst, míg a Florida Panthers úgy diadalmaskodott Denverben, a Colorado Avalanche otthonában, hogy Jonathan Huberdeau másfél perccel a vége előtt egyenlített, majd a ráadás 29. másodpercében is eredményes volt.