2021. február 6., 12:47

Tizenegy pontos hátrányból felállva, vendégként győzött a Celtics

A Boston Celtics 119-115-re győzött a Los Angeles Clippers vendégeként az észak-amerikai profi kosárlabdaliga legutóbbi játéknapján.

Los Angeles Clippers-Boston Celtics
Fotó: TASR / AP

Jayson Tatum 34, Kemba Walker 24 ponttal segítette győzelemhez a Bostont, amely

a harmadik negyedben még 11 pontos hátrányban volt a Clippersszel szemben.

A hazai együttesben lábsérülése miatt nem játszhatott Paul George, míg Kawhi Leonard 28 pontja kevésnek bizonyult. A Clippersnek ezzel megszakadt a hat mérkőzés óta tartó hazai győzelmi sorozata.

Kulcsemberei, Bradley Beal és Russell Westbrook együttes gyenge teljesítményét nem bírta el a Washington Wizards, amely már a félidőben 71-43-as hátrányban volt a Miami vendégeként. A tripla duplák nagymestere, Westbrook 13 pontja mellett 3-3 lepattanóig és gólpasszig jutott ezúttal, míg Beal hét ponttal zárt, pedig ezt megelőzően sorozatban 17 meccsén eljutott 25 pontig.

Ismét a görög Jannisz Antetokunmpo (33 pont) vezérletével nyert a Milwaukee,

amely ezúttal a Cleveland Cavaliers otthonában győzött 123-105-re. Antetokunmpo pontjai mellett kiosztott négy gólpasszt, valamint volt még négy blokkja és 12 lepattanója. A Bucks sorozatban a harmadik győzelmét aratta.

Hiába szerzett a mezőny legeredményesebb játékosaként az elsőéves LaMelo Ball - egyéni karriercsúcsot jelentő - 34 pontot a Hornetsban, a Utah a 31 pontos Bojan Bogdanovic és a 30 pontig jutó Donovan Mitchell vezérletével megsemmisítette a Charlotte védekezését, és végül magabiztosan nyert.

Nikola Vucevic a karriercsúcsot jelentő 43 ponttal, és az idénybéli rekordját jelentő 19 lepattanóval döntő érdemeket szerzett az Orlando sikeréből a Bullsszal szemben.

Minimális különbség döntött az Indiana-New Orleans összecsapáson,

amelyen a hazaiak nagyot, de végül hiába hajráztak. Még 42 másodperc volt hátra a mérkőzésből, de a Pelicans 114-110-es előnyét követően Myles Turner triplájával csak felzárkózni tudott a Pacers, a hátralévő 39 másodpercben pedig már nem változott az eredmény.

Az Oklahoma City Thunder úgy kapott ki 106-103-ra a vendég Minnesota Timberwolvestól, hogy a hazaiaknak csak szabályokban engedélyezett minimális létszám, nyolc játékos állt rendelkezésre.