2021. február 14., 20:24

Szöllősi-Zácsik és Lancz Borbála is gólokkal segítette csapatát

A K&H női kézilabda bajnokság 12. fordulójában az ímelyi származású Szöllősi-Zácsik Szandra parádés teljesítményt mutatott. A szintén felvidéki Lancz Borbála is gólokkal segítette a Mosonmagyaróvár csapatát, hogy az élre kerüljön.

Fotó: mksz.hu

A K&H női kézilabda bajnokság 12. fordulójában az MTK a Debrecen otthonában lépett pályára. A mérkőzésen a hazaiak szerezték meg a vezetést, ami után Szöllősi-Zácsik duplájával sikerült fordítani a fővárosi együttesnek. Az első tíz percben szorosan alakult az erdmény, 5-5-ös állásnál a vendégek felvidéki játékosa Szöllősi-Zácsik rontott, de két perccel később javított és újabb gólt szerzett, amivel 7-6-ra ismét a vendégek szerezték meg a vezetést.

Az első játékrész további részében is szorosan alakult az eredmény, 12-12 után a hazaiak sorozatban öt gólt dobtak, amivel 17-12-es vezetésre tettek szert. Az első félidő a debreceniek négygólos vezetésével zárult.

Szünet után a hazaiak tovább növelték előnyüket a 36. percben már 22-16-ra is vezettek a debreceniek. Az MTK játékosai nem adták könnyen magukat, és zsinórban négy góllal már csak két találatra csökkentették hátrányukat. 15 perccel a vége előtt Szöllősi-Zácsik újabb góljával már csak egy gól volt a fővárosiak lemaradása. A 49. percben a magyar válogatott felvidéki játékosa újabb gólt szerzett, ezzel pedig már egyenlő volt az állás.

Az utolsó tíz perc izgalmasnak ígérkezett, az 53. percben az MTK a vezetést is megszerezte, de a hazaiak rendre kiegyenlítettek. A vége döntetlen lett, ugyanis 29-29-es eredménnyel zárult a találkozó. Hiába szerzett 10 gólt az ímelyi származású Szöllősi-Zácsik Szandra, amivel a mérkőzés legjobbja is lett, ez is kevés volt csapatának a győzelemhez.

DVSC SCHAEFLER – MTK Budapest 29-29 (17-13)

A játéknap másik mérkőzésén a felvidéki Lancz Borbálát és Hudák Emmát is foglalkozató Mosonmagyaróvár szintén idegenben a Boglári Akadémia otthonában győzött. Győzelmének köszönhetően a Mosonmagyaróvár ismét a tabella élére ugrott.

Az első játékrészben szorosan alakult az eredmény és egygólos óvári vezetéssel zárult az első félidő. Fordulást követően a vendégek megléptek és negyedórával a vége előtt ötgólos előnybe kerültek Lancz Borbálaék. A végén egyre csak nőtt a két csapat között a különbség. A Mosonmagyaróvár végül könnyed 11 gólos győzelemmel állt vissza a tabella élére. A vendégeknél Lancz Borbála négy gólig jutott, míg a szintén felvidéki Hudák Emma egy gólt szerzett. A szlovák válogatott Szimona Szarková, aki a dunaszerdahelyi Lakatos Rita csapattársa lesz nyártól Siófokon, három gólig jutott a mérkőzésen.

Boglári Akadémia -SZISE – Motherson Mosonmagyaróvár 22-33 (14-15)