2018. május 8., 19:49

Szlovákia legyőzte az osztrákokat!

A dániai világbajnokság első két fordulójában a szlovák jégkorong-válogatott vereséget szenvedett a csehektől valamint a svájciaktól. A harmadik fordulóban a szlovákokra az osztrák válogatott várt Koppenhágában.

Jégkorong Ausztria-Szlovákia

A mérkőzést megelezően csupán egy ponttal álló szlovákok a szintén egy pontos osztrákok ellen mérkőztek az A jelű kvartett harmadik fordulójában. A szlovák válogatott számára létfontosságú volt a három pont megszerzése, ugyanis újabb pontvesztés esetén minden bizonnyal búcsút mondhattak volna a továbbjutási álmaiknak.

A találkozó ismét balszerencsésen indult a szlovákok számára, ugyanis 93 másodpercnyi játékot követően Ausztria szerezte meg a vezetést, persze ehhez Sekera is nagyban hozzájárult, ugyanis a szlovák játékosról pattant a Rybar hálójába a korong.

A szlovák csapat a találkozó 4. percében egyenlített, a hosszú idő után betaláló Marcel Hasčak révén, miután Hovorka és Daloga asszisztját követően talált az osztrákok hálójába. Az első harmad 11. percében Schneider bolondította meg a szlovák védelmet, de lövését Pavol Rybár útját állta és bravúrral hárította. Két perccel később Sekera került ziccerbe, de nem sikerült gólt szereznie.

Három perccel az első periódus vége előtt az osztrákok szerezhették volna meg a vezetést Zwerger lövése után azonban az osztrák támadó ziccerben nem találta el a korongot a szlovákok legnagyobb szerencséjére, ez pedig azt jelentette 1-1-es döntetlennel zárult az első harmad.

A második harmad elején a szlovákok válogatott a kiállítás ellenére is jóval aktívabban kezdett és a mérkőzés 22. percébn Nagy és Fehérváry érintésével Jurčo került kihagyhatatlan helyzetbe és az osztrákok hálójába bombázott. Három perccel később az osztrákok komoly egyenlítési lehetőséget szalasztottak el, miután Spannring ziccerét hatástalanította Rybár.

Egy perccel később a másik oldalon Strakbaum mutatott be bravúrt, így maradt az egygólos szlovák vezetés. Tizenegy perccel a második harmadik vége előtt a szlovák válogatott harmadszor is az osztrákok hálójába talált, miután Fehérváry passzát Jaroš jutatta az osztrák hálóba.

A harmad végén az osztrákok próbáltak nyomást helyezni Rybár kapujára, a 36. percben közel is kerültek előnyük faragásához, Rauchenwald próbálkozását azonban Rybár hatástalanította. Két perccel később ismét az osztrákok veszélyeztettek, Brian Lebler kis híján a hálóba jutatta a korongot, de lehetősége kimaradt ami a második harmadok utolsó komoly lehetősége is volt egyben.

A harmadik periódus elejét az osztrákok elsöprő lendülettel kezdték és a 42. percben egy gólra zárkóztak miután Peter Schneider mattolta Rybárt. A mérkőzés ezen szakaszában az osztrákok akarata érvényesült és a 49. percben kis híján összejött az egyenlítés Ganahl azonban nem tudta a hálóba kotorni a korongot. Hat perccel a vége előtt Bakoš tehetett volna pontot a mérkőzés végkimenetelére, lövése Starkbaum kesztyűjében landolt.

Az utolsó perceket az osztrákok nagyon megnyomták, több lövési kísérletük is volt Rybár kapujára, de egyenlíteni már nem tudtak. A szlovákok pedig egy üres kapus góllal Krištof révén beállították a végeredményt. A szlovák válogatott legközelebb csütörtökön lép a jégre a franciák ellen szintén 16:15-kor, amelyről szintén beszámolunk.

Ausztria – Szlovákia 2-4 (1-1, 0-2,1-1)
Helyszín: Royal Arena (Koppenhága). Játékvezetők: Iverson (kanadai), Soqvist (svéd)
Gólszerzők: 2. Lebler (Hofer, Viveiros), 41:43 Schneider (Raffl)– 4. Hasčak (Hovorka,Daloga), 22:13 Jurčo (Nagy, Fehérváry), 29:00 Jaroš (Fehérváry), 59:29 Krištof
Ausztria: Starkbaum (Madlener) – Schumnig, Unterweger, S. Ulmer, Viveiros, Schlacher, Heinrich, Peter, Altmann – Schneider, Ganahl (A), Hundertpfund (C) – Lebler (A), M. Raffl, Hofer – Haudum, Zwerger, Komarek – Rauchenwald, Obrist, Spannring. Szövetségi kapitány: Bader
Szlovákia: Rybár (Godla) – Sekera (C), Čajkovský, Graňák (A), Ďaloga, Jaroš, Fehérváry, Jánošík, Grman – Jurčo, Krištof, Nagy (A) – Hovorka, Bakoš, Haščák – Bondra, Buc, Svitana – Cingel, Kudrna, Marcinko. Szövetségi kapitány: Ramsay