2018. szeptember 23., 11:45

Straka Mária vezérletével magabiztos dunaszerdahelyi siker

A női szlovák 1.ligában szereplő Dunaszerdahelyi VSE idegenben aratott kiütéses 13 gólos sikert Straka Mária és Juhos Kata vezetésével.

kézilabda - illusztracio
Galéria
+2 kép a galériában
Fotó: rovin

A szlovák női 1. ligában érdekelt Dunaszerdahelyi VSE idegenben a Mocsonok otthonában lépett pályára a bajnokság második fordulójában. A dunaszerdahelyi lányok az első fordulóban győzelemmel kezdtek. A találkozó első gólját a vendégek szerezték, de a hazaiak 3 percnyi játék után fordítani tudtak és először és utoljára vezettek a mérkőzésen. Ezt követően folyamatosan került fölénybe Prikler Szilvia csapata, amely folyamatosan növelte az előnyét. Negyedórányi játék után 8-3-as állás volt látható az eredményjelzőn, ami az első félidő végére is megmaradt, ugyanis 16-11-es eredménnyel mehettek szünetre a csapatok.

A második félidőben a dunaszerdahelyi lányok még nagyobb fölényben játszottak és 10 perccel a vége előtt már tízgólos előnyben is voltak. A dunaszerdahelyi együttesből Straka Mária és Juhos Kata is kiemelkedőt nyújtott a mérkőzésen, mindkét játékos egyaránt 9 gólig jutott. A dunaszerdahelyiek végül magabiztos 13 gólos győzelmet arattak a Mocsonok otthonában és két forduló után hibátlan mérleggel vezetik a tabellát. A dunaszerdahelyi lányok a következő fordulóban hazai pályán fogadják a Nagytapolcsány együttesét. A góllövőlistán Juhos Kata 21 góljával a második helyen áll a nagytapolcsányi 22 gólos Aneta Schwarzová mögött.

Mocsonok-VSK Dunaszerdahely 23-36 (11-16)

Dunaszerdahelyi gólszerzők: Juhos Kata, Straka Mária 9-9, Bugár Cintia, Brunczvik Fanni, Józan Réka 4-4, Matus Virág 3, Kázmér Veronika 2, Lelkes Lilla 1