2022. december 28., 14:29

Spengler-kupa: Davos győzelme a slágermeccsen

Kedden is érdekes mérkőzésekkel folytatódott a Spengler-kupa. A csoportkör második körében a svéd Örebro 5-2-re győzte le a finn IFK Helsinkit, míg az esti slágérmérkőzésen a házigazda Davos szoros csatában, 2-1-re nyert a Team Canada ellen.

Hc Davos
Fotó: TASR/AP

Torriani csoport

A délutáni mérkőzésen bemutatkozott az IFK Helsinki csapata is. A svéd Örebro azzal a tudattal vágott neki a mérkőzésnek, hogy nem kaphat ki, hiszen akkor biztosan csoportutolsók.

A mérkőzést a finnek kezdték jobban, ám az Örebro két emberelőnyös góllal meglepte ellenfelét.

Az IFK Helsinkinek sikerült kiegyenlítenie, sőt az első góljukat emberhátrányból szerezték. A második harmadban azonban az Örebro újabb két gólt tudott lőni, így a harmadik harmadot megnyugtató előnnyel várták a svédek. Az utolsó játékrészben azonban az Örebro kontrolálni tudta a játékot, a Helsinkinek már nem volt esélye a gólszerzésre. A finnek a végén a kapust is lehozták, de hiába, mert az Örebro egy üres kapus góllal beállította az 5-2-es végeredményt.

Az Örebro így egy győzelemmel és egy vereséggel zárta a csoportkört. Az IFK Helsinkire a svájci Ambri-Piotta vár, és csak ezután a mérkőzés után alakul ki a csoport végleges eredménye.

Öebro
Fotó:  TASR/AP

Cattini csoport

Már a második napon összejött a HC Davos és Team Canada slágermérkőzés.

A hazaiak két villámgyors góllal máris előnyre tettek szert.

A juharfalevelesek szóhoz sem tudtak jutni, a hazai csapat esélyt sem adott a kanadai támadásoknak. Csak a második harmadra ébredtek fel a kanadaiak, ekkor született meg a szépítő találatuk is. A harmadik játékrészre megfordult a játék képe, hiszen a kanadaiak sokkal aktívabbak voltak, lankadatlanul hajtottak az egyenlítésért. A végén még a kapust is lehozták, de hiába, a remekül védő Sandro Aeschlimann kapus minden kanadai támadást hárítani tudott, így a davosiak a fegyelmezett védekezésüknek köszönhetően 2-1-re nyerték meg a mérkőzést.

Ez azt jelenti, hogy a házigazdák szerda este a cseh Sparta Prahával mérkőznek meg a csoport elsőségért. A kanadaiak két vereséggel zárták a csoportkört, így biztosan a harmadik helyen várják tovább a folytatást.

Davos

Eredmények

IFK Helsinki 2-5 Örebro, Davos 2-1 Kanada
A Torriani csoport állása: 1. Ambri-Piotta 3 pont, 2. Örebro  3 pont, 3. IFK Helsinki 0 pont
A Cattini csoport állása: 1. Sparta Praha 3 pont, 2. HC Davos 3 pont, 3. Team Canada 0 pont
Szerdai program: Torriani csoport: 15: 10 Ambri-Piotta - IFK Helsinki , Cattini csoport: 20: 15 Sparta Praha - HC Davos