2022. december 30., 12:12

Spengler-kupa: Az Örebro és a Davos az elődöntőben

Csütörtökön a negyeddöntőkkel folytatódott a Spengler-kupa. A délutáni mérkőzésen az Örebro 3-1-re verte a Team Canadát, az esti meccsen pedig a házigazda HC Davos szoros meccsen, 3-2-re nyert az IFK Helsinki ellen.

Kanada

Első negyeddöntő

Mindkét csapat úgy lépett pályára, hogy mindenképpen tovább akar jutni. A mérkőzés nagy irammal kezdődött, előbb a kanadaiak támadtak, majd az Örebro is vezetett szép támadásokat. Egy felesleges és buta kiállítást hoztak össze a kanadaiak, így a svédek öt perces emberelőnyt kaptak. Éltek is a lehetőséggel, Berglund góljával 1-0-ra vezetett a svéd csapat.

A második játékrészben a kanadaiak hajtottak az egyenlítésért, de csak nem tudtak betalálni.

Ellenben az Örebro, Oberg góljával már kétgólos előnyre tettek szert a svédek. Hiába támadtak a kanadaiak, továbbra sem tudtak betalálni.

A harmadik harmadban aztán megtört a jég, DiDomenico lopózott a kapu elé, és egy óriási gólt lőtt, szépítettek a juharfalevelesek.

A kanadaiak vérszemet kaptak és nem adták fel azt a reményt, hogy hosszabbításra mentsék a mérkőzést. Még a kapust is lehozták, de az egyenlítés elmaradt, és végül Brome üres kapus góljával végleg eldőlt a mérkőzés.

Ez azt jelenti, hogy az Örebro bejutott az elődöntőbe, a kanadaiak pedig csomagolhatnak haza. Érdekesség, hogy a Spengler-kupa egyik legsikeresebb csapata,

a Team Canada 1984-óta először zárta úgy a tornát, hogy egyetlen mérkőzést sem tudott megnyerni.

Kanada
Fotó:  TASR/AP

Ez volt minden idők egyik leggyengébb kanadai csapata a tornán.

Második negyeddöntő

Az esti mérkőzésen a házigazda HC Davos az IFK Helsinki csapatával találkozott. Fordulatos mérkőzést láthattak a nézők, hiszen hol a hazaiak, hol pedig a finnek támadtak.

A vezetést mégis a finnek szerezték meg, Vesalainen jóvoltából.

Nem sokkal később jött is a válasz. Stránský értékesített egy emberelőnyt, és máris 1-1 volt az állás. A második harmadban a hazaiak vezettek több támadást. Az aktív játék meghozta a gyümölcsét,

hiszen a 39 éves veterán, Andres Ambuhl talált be, így a davosiak átvették a vezetést.

A záróharmadra úgy korcsolyáztak ki a davosiak, hogy elég kivédekezni és megőrizni az egygólos előnyt. Ez sajnos nem sikerült, hiszen a harmad elején a Helsinki meglepte a hazaiakat, Koivistoinen góljával 2-2-es döntetlen villogott az eredményjelző táblán. A davosiak azonban kaptak egy újabb emberelőnyt, amelyet Wieser gólra váltott, így újra a hazaiknál volt a vezetés. Innentől kezdve a Helsinki végigtámadott, hajtottak az egyenlítésért,

de a hazaiaknak, fegyelmezett védekezésüknek köszönhetően, végül sikerült megőrizniük a vezetést, és megnyerni a mérkőzést.

Hc Davos

Az IFK Helsinki győzelem nélkül esett ki a tornáról. A HC Davosnak a hazai közönség előtt sikerült bejutnia az elődöntőbe, és a szintén svájci Ambri-Piotta csapatával mérkőzik meg a döntőbe kerülésért. A másik elődöntőben a Sparta Praha és az Örebro mérkőzik meg.