2018. május 1., 09:56

Simán kikapott a Philadelphia 76ers

A Boston Celtics 16 ponttal legyőzte a Philadelphia 76ers csapatát az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) rájátszásában, a keleti főcsoport elődöntőjének első mérkőzésén hétfőn.

Boston Celtics - Terry Rozier

A mezőny legeredményesebb játékosa a philadelphiai Joel Embiid volt 31 ponttal, a hazaiak közül azonban hárman is húsz fölé jutottak: Terry Rozier 29, Jayson Tatum 28, Al Horford pedig 26 pontot dobott.

A vendégeknek kedvezett, hogy legutóbb szerdán kellett pályára lépniük a rájátszásban, ellenfelük pedig még vasárnap is játszott a főcsoport-negyeddöntőben, de ez végül a pályán nem mutatkozott meg.

Eredmény, keleti főcsoport, elődöntő:
Boston Celtics-Philadelphia 76ers 117-101 (Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1-0, a Boston javára.)