2019. január 16., 16:35

Sikerült felülmúlni az éllovas bajnokot

A Tipsport Liga 43. fordulójában az Érsekújvár a besztercebányaiak ellen lépett jégre hazai pályán. A meccs esélyesének egyértelműen a listavezető bajnok számított, ennek ellenére az újváriak diadalmaskodtak a végén. A két magyar alakulat szintén győzött, a MAC hetet ütött idegenben, míg a diósgyőriek odahaza verték a trencsénieket, büntetőkkel.

hoki_Kassa_Ersekujvar

Az utolsó hazai mérkőzését 2:5-re elveszítette az érsekújvári együttes, utána viszont ugyanilyen arányú győzelmet aratott Poprádban. A trencséniek egy pontra megközelítették az Újvárt, az ötödik hely azonban egyre távolibbnak tűnik. A listavezető úgy érkezett az összecsapásra, hogy hazai jégen vereséget szenvedett a DVTK-tól büntetőkkel. Már a kezdés után azonnal gólt szerezhettek volna a besztercebányaiak, ahogy még ugyanabban a percben a hazaiak is betalálhattak volna. Az első gól a 7. percben esett, Michal Novák a kék vonalról tüzelt, Stephon Williams reflexszerűen kiütötte maga mögé a korongot, a kipattanót pedig a visszatérő Tomáš Urban kotorta a kapuba – 1:0. Két perc múlva a kanadai Eric Selleck lövésénél mutattott be bravúros védést Matej Kristín, továbbra is vezettek az érsekújváriak. A 17. percben azonban egyenlítettek a vendégek, és ezt már Kristín sem tudta megakadályozni. Bedobás volt a hazai harmadban, amelyből az éllovas hozta el a korongot, Ivan Ďatelinka a kék vonalról bombázott, a lövése pedig a kanadai Levko Koper korcsolyáráról pattant be Kristín lábai között. A második harmadban nem született gól, de lehetőségek adódtak mindkét oldalon. A hazaiak részéről Filip Bajtek találhatott volna be, míg a HC '05 csapatából akár többen is. A kanadai Guillaume Asselin ziccere is kimaradt, igaz, kisodródott az akció végére az ideális szögből, hiába korcsolyázott egyedül Kristín kapuja felé.

A harmadik játékrészben óriási lehetőség nyílt a kisalföldiek előtt. Tizenkét másodpercen belül négy besztercei játékos is a büntetőpadon találta magát, ennek köszönhetően négy percen kersztül kettős emberelőnyben játszottak az újváriak. A bajnok vezetődedzője, a kanadai Dan Ceman úgy nyilatkozott erről, hogy még sosem látott olyat a pályafutása során, hogy egy csapatból egyszerre négyen ültek volna a büntetőpadon. Ekkor dőlt el a meccs kimenetele a véleménye szerint. A 45. percben éltek a kínálkozó alkalommal a hazaiak, és Eduard Šimun passzából ismét a cseh Urban szerzett vezetést az Érsekújvárnak. A találkozó legszebb pillanatai azonban még hátravoltak. A 49. percben Juraj Jurík indította Adam Zbořilt, a besztercebányai Karol Sloboda érthetetlen módon nem támadta meg az újváriak cseh csapatkapitányát, inkább asszisztált az egész helyzethez, a hazaiak gólvágója pedig elfektette az amerikai Williamset, majd fonákkal a lényegében üres kapuba pöccintette a pakkot. A végjátékban a listavezető lehozta a kapusát, és két percig hat az öt ellen játszott. A 60. percben góllá érett az előny, Marek Bartánus közelről vágta a korongot a kapuba, beállítva ezzel a végeredményt, többre nem futotta már a Besztercebánya erejéből.

Az érsekújváriak két olyan klub ellen nyertek egymás után, amelyek előttük állnak a tabellán. Mivel a Trencsén botlott, három pontra nőtt az újváriak előnye, de épp a trencsénieket legyőző diósgyőriek is csak öt pont hátrányban vannak. A bajnok a második veresége után elveszítette a vezető pozícióját a ligában, pontazonossággal ugyan, de a Zólyom átvette a vezetést az élen. Január 18-án a sereghajtó Zsolna jegére korcsolyáznak ki az érsekújváriak.

HC Mikron Nové Zámky-HC '05 iClinic Banská Bystrica 3:2 (1:1, 0:0, 2:1).
Gólok/gólpasszok: 7. Urban (Novák, Bajtek), 45. Urban (Šimun), 49. Zbořil (Jurík, Pospíšil) – 17. Koper (Ďatelinka), 60. Bartánus (Faille, Higgs).
Játékvezetők: id. D. Konc, Jonák – Frimmel, Synek. Kiállítások: 2:6. Emberelőny: 1:0. Emberhátrány: 0:0. Kapura lövések: 25:41. Nézők száma: 852.
Érsekújvár: Kristín – Hain, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Andersons, Hatala, Slávik, Henderson – Ručkay, Zbořil, Jurík – Bajtek, Urban, Šimun – Pospíšil, Hruška, Jakúbek – Rogoň, Fábry, Ondrušek.
Banská Bystrica: Williams – Marshall, Southorn, Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka, Biro – Asselin, Faille, Selleck – Sýkora, Higgs, Bartánus – Róth, Koper, Gabor – Kabáč, Giertl, Török – Majerík.

A 43. forduló további eredményei: Liptószentmiklós-Poprád 0:1; Kassa-Zsolna 4:5 b.; Zólyom-Nyitra 1:0; Gyetva-MAC 3:7; DVTK-Trencsén 5:4 b..