2019. április 1., 08:49

Sikeres magyar csapatok, negyeddöntőben a szegediek is

A MOL-Pick Szeged, a Veszprémhez hasonlóan, kettős győzelemmel jutott tovább a negyeddöntőbe a férfikézilabda Bajnokok Ligájában. A lengyel Orlen Wisła Płockot 23-16-ra múlta felül Juan Carlos Pastor alakulata, és 45-36-os összesítéssel várhatja a Vardar elleni április végi párharcot. A meccs legjobb góllövője a hatgólos Bánhidi Bence volt.

Kézilabda Szeged-Veszprém02
Fotó: MTI/Ujvári Sándor

A Szeged a második helyről lépett tovább a B csoportból, az első helyezett Paris Saint-Germain egyetlen vereségét épp a csongrádiaktól szenvedte el. A PSG a csoportgyőzelmével egyenesen a BL 2018-2019-es kiírásának negyeddöntőjébe került, míg a szegediekre az Orlen Wisła Płock várt a nyolcaddöntőben. A lengyeleket az a Xavi Sabaté irányítja, aki 2012 óta a Veszprémnél dolgozott, először mint másodedző, 2015-től 2017-ig pedig vezetőedzőként, miközben 2016 és 2017 között a magyar válogatott szövetségi kapitányi posztját is betöltötte. A lengyel együttes a D jelű négyes másodikjakánt jutott tovább a rájátszásba, ahol a dán Bjerringbro-Silkeborgot ejtette ki.

A nyolcaddöntő esélyese tehát a MOL-Pick Szeged volt, és ennek megfelelően már a lengyelországi odavágón kétgólos előnyre tett szert a magyar csapat a 20-22-es sikerével. A vasárnapi összecsapás Tomasz Gębala átlövésgóljával indult, amire Bánhidi Bence válaszolt azonnal. A Płock legveszélyesebbje épp Gębala volt, végül 5 góllal ő lett a csapat legeredményesebbje. Először a 16. percben vezetett kettővel a Szeged, Mirko Alilović ziccert hárított, majd az üres kapuba ívelte a labdát, 6-4 volt az állás. A 23. percben Balogh Zsolt találatánál 9-6-ra váltott az eredményjelző, először vezetett hárommal a hazai gárda. A félidőt végül 13-8-ra hozta a Szeged.

A 36. percben egy újabb Bánhidi-góllal már 16-10-re módosult az állás, a 43. percben pedig hétre nőtt a különbség, 19-12, és ki más, mint Bánhidi jegyezte a találatot. A szegediek jobbak voltak, Alilović végig remekelt, a védéseivel óriási részt vállalt a győzelemből. Az 51. percben 21-13 volt a két csapat közti különbség, ez volt a legnagyobb, ekkor a cseh Stanislav Kašpárek dobta a két góljából az egyiket. A vége 23-16 lett, kettős győzelemmel jutott tovább a legjobb nyolc közé a MOL-Pick Szeged, ahol a Vardar Szkopje vár a háromszoros magyar bajnokra.

A nyolcaddöntőben a másik vasárnapi mérkőzésen a Flensburg 30-20-ra verte a Bresztet, ugyancsak kettős győzelemmel jutottak tovább a németek. A negyeddöntőben Nantes-Barcelona, Kielce-PSG, Flensburg-Veszprém és Vardar-Szeged párharcokra kerül sor. Európa legjobb nyolc klubja közé a két erősebb csoport, az A és a B első négyese jutott. Az első találkozókat április 24-28., a visszavágókat május 1-5. között játsszák.

Bajnokok Ligája, negyeddöntőbe jutásért (nyolcaddöntő), visszavágó: Szeged, 3200 néző:
MOL-Pick Szeged-Orlen Wisła Płock 23-16 (13-8), az első mérkőzésen: 22-20, összesítve: 45-36
Szeged: Alilović 1 – Šoštarič 2, Maqueda 2, Bánhidi 6, Gaber 1, Cañellas 1, Sigurmannsson 3/1, Zsitnyikov, Blažević, Bodó 1, Bombač 3, Balogh 1, Kašpárek 2, P. Rodríguez, Henigman. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Płock: Morawski, Borbély, Wichary – Daszek 3/2, Toledo 2, Moya 1, Sulić 1, T. Gębala 5, Mihić,  Obradović, Racoțea 1, Piechowski, Zdráhala, Mlakar 3. Vezetőedző: Xavi Sabaté.