2019. február 27., 05:22

Selejtezőre kényszerülnek az újváriak

Befejeződött a Tipsport Liga 2018-2019-es idényének alapszakasza. Az utolsó fordulóban eldőlt, hogy az Érsekújvár csak a hetedik helyen végez, ezért selejtezőre kényszerül a rájátszásért, mivel hazai jégen háromgólos vereséget szenvedett attól a Trencséntől, amely a győzelmével biztosította a negyeddöntős szereplését. Az újváriak a gyetvaiakkal meccselhetnek a negyeddöntőért.

hoki_érsekújvár illuszt

Hihetetlen, de valóban sikerült lecsúszniuk az érsekújváriaknak az utolsó játéknapon a biztos negyeddöntőt jelentő hatodik helyről a hetedikre. Mindezt annak köszönhetik, ahogy Milan Jančuška is fogalmazott a Dukla elleni mérkőzés után, hogy a gyengébb csapatok ellen pontokat veszítettek az utolsó fordulókban. Pedig csak egy ponton múlt, hogy meglegyen a negyeddöntő! A matematika úgy szólt a trencséniek elleni összecsapás előtt, hogy egy pont elegendő a hatodik helyre, vagyis a döntetlen, utána akár kikaphatnak, csak nem szabad a rendes játékidőben alulmaradni. A play-off-találkozóval felérő összecsapás első harmada a trencsénieké volt. Aktívabban játszottak, megnyerték a párharcokat, és helyzeteket is kidolgoztak. Alaposan túllőtték a hazaiakat. Branko Radivojevič nevéhez fűződött az első nagyobb lehetőség, de a gól még nem jött össze. Az a 11. percben született, amikor a kapu előtti tömörülés végén Peter Sojčík kotorta be a korongot a gólvonalon túlra – 0:1.

A második játékrészben összekapták magukat a kisalföldiek, és lövésekig is eljutottak. De hiába volt meg az akarat, a kísérletekből egyet sem váltottak gólra, maradt tehát az előny a vendégeknél. A záró harmadban az Újvár többször is egészen közel jutott az egyenlítéshez, de a ziccerek is kimaradtak. A 47. percben Martin Jakúbek a kapu mögül adta vissza a pakkot a kapu elé a teljesen üres Adam Zbořilnak, akinek a lövését Michal Valent hárította. Ezután Patrik Rogoň fordulatból lőtt, a kipattanót pedig Radim Hruška vágta rá, de a trencséniek kapusa ismét elképesztő védést mutatott be. A 49. percben jött a megfellebbezhetetlen válasz egy gyors kontra képében, amely góllal zárult. Marek Hecl a trencséni harmadból indította a bal szélen Milan Bartovičot, aki éles szögből, szinte a palánktól bombázott a hosszúba, Andrej Košarišťan benne volt ebben a találatban – 0:2. A Dukla ezzel megpecsételte a hazaiak sorsát. Az utolsó néhány percben az Újvár lehozta a kapusát, amiből először Radivojevič szerezhetett volna gólt, ha közelről nem hibázik óriásit, de az 57. percben végül összjött a harmadik találat is. Daniel Krejčí a teljes pályát átlőtte, a gólvonalon túlról vágta előre, a korong pedig az üres kapuban landolt – 0:3.

A zöld-fehérek az első négy meccsen felülmúlták a trencsénieket, de ötödszörre kikaptak. A Dukla lett a hatodik, az Érsekújvár pedig a hetedik. Az alapszakasz győztesét az utolsó előtti fordulóban avatták, amikor a Besztercebánya épp az újváriakat verte hazai pályán. A Liptószentmiklós számára véget ért a szezon, a Zsolna viszont osztályozóra kényszerül a Nagymihály-Turócszentmárton győztesével. A kanadai táblázat élén a Besztercebányán játszó kanadai Éric Faille végzett 72 (24+48) ponttal. A legjobb góllövő a kassai Ladislav Nagy lett 34 találattal. A legtöbb gólpasszot, 48-at, a zólyomi Michal Chovan és Faille adta. A kapusok közt a diósgyőri Vay Ádám védési mutatói voltak a legjobbak, 94,8%. A meccsenkénti kapott gólok átlaga kategóriában szintén Vay végzett az élen, 1,84 góllal. A shutoutok számát tekintve ugyancsak Vay és a trencséni Valent lett az első holtversenyben 7 nullás mérkőzéssel. Az Érsekújvár kanadai táblázatának élén a csapatkapitány Zbořil zárt 35 (19+16) ponttal. A rájátszás selejtezőjében Érsekújvár-Gyetva (7-10) és DVTK-MAC (8-9) párosítás alakult ki. A három győztes meccsig tartó párharcok játéknapjai március 1., 2., 4., 5. és 7. Ha az érsekújváriak továbbjutnak, akkor a negyeddöntőben a zólyomiakkal csatázhatnak. Először persze a Gyetvát kell kiütni.

HC Mikron Nové Zámky-HK Dukla Trenčín 0:3 (0:1, 0:0, 0:2).
Gólok/gólpasszok: 11. Sojčík (Bokroš), 49. Bartovič (Hecl), 57. Krejčí.
Játékvezetők: Baluška, id. D. Konc – Orolin, Výleta. Kiállítások: 2:2. Emberelőny: 0:0. Emberhátrány: 0:0. Kapura lövések: 28:31. Nézők száma: 1652.
Érsekújvár: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, Hatala, Henderson, Novák – Bajtek, Urban, Štrauch – Ručkay, Zbořil, Jakúbek – Rogoň, Hruška, Šimun – Ondrušek, Fábry, Nejezchleb.
Trenčín: Valent – Starosta, Rýgl, Krejčí, Cebák, Gula, Bokroš, Bohunický, Hudec – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – Hecl, Sádecký, Bartovič – Švec, Radjenovic, Varga – Hlinka, Dlouhý, Mikula.
A 55. forduló további eredményei: Besztercebánya-Poprád 2:5; Zólyom-Zsolna 8:3; Gyetva-Nyitra 1:3; DVTK-MAC 2:3 h.u.; Kassa-Liptószentmiklós 4:0.