Rekordszámú résztvevő a szőgyéni országos métabajnokságon
Méta - z a több évszázados magyar labdajáték annyira összefonódott a cserkészettel, hogy mára már a cserkészek sportjának tartják. Hogy milyen közkedvelt, azt az is mutatja, hogy a Szlovákiai Magyar Cserkészszövetség már huszadszor szervezte meg az országos megmérettetést.
Sárai Balázs főszervező elmondta, régi álmuk, hogy Szőgyénbe hozzák ezt a rangos sporteseményt. Megpályázták és meg is nyerték a rendezés jogát szeptember 7 - 9. között.
"Az utóbbi 10 évben nem volt ennyi jelentkező, mint a szőgyéni versenyre. Igaz, ilyen sok résztvevővel kicsit bonyolultabb elosztani a meccseket, megoldani a konyhán az étkezést, hogy minden időben történjen, de annak, hogy mintegy 320 cserkészt fogadhatunk, módfelett örülünk" - nyilatkozta Balázs.
A cserkészek péntek este érkeztek a Felvidék minden szegletéből. A megnyitón Skrován Boglárka, a szőgyéni 32. számú Szent Mihály cserkészcsapat parancsnoka, Gál Erik, a szövetség elnöke, Vígh Gábor Szőgyén polgármestere, valamint a szállásadó intézmény nevében Szarka Andrea iskolaigazgató üdvözölte a résztvevőket. Farkas Zsolt plébános atya, aki maga is cserkész, sportolás előtti imát mondott. Ezt követően sorsolással döntötték el "kölök" és "suhanc" kategóriában a csapatok egymással való mérkőzéseit. A késő esti óra ellenére a csapatok még portyára indultak a község területén.
Másnap reggeltől estig pattogott a labda, biztatástól volt hangos a szőgyéni focipálya. Ügyességi és fizikai erőpróba ez a labdajáték - ügyességi annak a csapatnak, aki éppen kapja a labdát, el tudják-e kapni, vissza tudják-e dobni pontosan, és erőnléti azoknak, akik futnak.
A csapatok a pályáról vonultak a Nagyboldogasszony templomba, ahol Andrusko Gyula érsekújvári cserkészatya mutatta be a szentmisét. A vacsora után került sor az eredményhirdetésre, az est további része pedig számháborúval, teaházzal, csoportos beszélgetésekkel telt, majd vasárnap zárult a rendezvény.
Kölök kategóriában a bősi 16.sz. Széchenyi István cserkészcsapat, suhanc kategóriában a kassai 17.sz. ll. Rákóczi Ferenc cserkészcsapat lettek a métabajnokok. Ám minden résztvevő nyertes volt. "Csapatban tudunk sportolni, és nekünk ez a legfontosabb. Egymásért harcolunk és küzdünk, ami összhangba hoz minket" - foglalta össze a megmérettetés lényegét Szeif Dániel a bősi csapatból.