2023. november 19., 14:00

Osztrák jégkorongliga: Kiütéses győzelmet aratott a Fehérvár, vezeti a tabellát

A Hydro Fehérvár AV19 szombaton 10-2-re győzte le az olasz Asiago együttesét, és a magyar csapat fennállása során harmadjára ütött tíz gólt az osztrák bázisú ligában. A nyolcgólos különbség pedig a klub osztrák történetének negyedik legjobb eredménye.

Hydro Fehérvár AV19
Fotó: Facebook / Hydro Fehérvár AV19

A Fehérvár 2007-ben csatlakozott az osztrák ligához. Először 2009. január 23-án szerzett tíz gólt egy mérkőzésen: 10-1-re verte a vendég Innsbruckot. Idegenben a legnagyobb arányú sikert és legtöbb ütött gólt ugyancsak az Innsbruck ellen érte el a Volán, amikor 2012. november 16-án 9-0-ra diadalmaskodott.

A legnagyobb arányú fehérvári győzelem 2019. január 25-én az ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban született: 10-0 volt a horvát Zagrebbel szemben.

A 2020. február 16-i vendég Dornbirn elleni 9-1 alkalmával ugyancsak nyolcgólos volt a siker, mint most szombaton.

A székesfehérvári csapat huszadik találkozóját követően 14 győzelemmel és hat vereséggel, 41 pontjával a tabella élére ugrott a 13 csapatot felvonultató ligában, ugyanakkor az azonos pontszámmal álló és két összecsapással kevesebbet játszott Salzburg csak ma lép pályára a fordulóban.