2019. január 5., 08:31

Nyitányként vereség a zólyomiak ellen

A 2019-es év első játéknapján fontos összecsapás várt az érsekújváriakra. A Tipsport Liga 38. fordulójában az ötödik zólyomiakat fogadta a tabella hatodikja. A gól nélküli első harmad után a másodikban megszórták az újvári kaput a vendégek, a harmadikban pedig a hazaiak igyekeztek behozni a hátrányt, ami végül nem jött össze. A poprádi derbin pedig a kassaiak nyertek.

hoki_Kassa_Ersekujvar

A mögöttünk hagyott évet kassai vereséggel zárta az érsekújvári alakulat, az új évet viszont hazai jégen kezdte, méghozzá a zólyomiak ellen. A hatodik helyen álló újváriak az ötödik helyezett Zólyommal mérkőztek. A két együttest öt pont választotta el egymástól, a rendes játékidőben aratott győzelem esetén két pontra megközelítették volna a közép-szlovákiaiakat a kisalföldiek.

Az első harmad alig hozott helyzetet, ami gól nélküli első húsz percet eredményezett. A második játékrészben azonban a vendégek lényegében eldöntötték a meccs kimenetelét, potyogtak a gólok. A 22. percben öt másodperc volt hátra a zólyomi emberelőnyből, amikor a liga kanadai táblázatát 48 ponttal vezető Michal Chovan passzából Peter Zuzin teljesen üresen vághatta a korongot a kapuba – 0:1. Az érsekújváriak egyenlíthettek volna, de elpuskázták a kínálkozó lehetőséget. A 27. percben pedig a vendégek növelték az előnyüket. Kytnár a kapu mögül passzolt vissza a senktitől sem zavartatva korcsolyázó Michael Vandasnak, aki szépen elfektette Košarišťant, és fonákkal a kapuba emelt. A 34. percben hiába volt négy újvári a saját harmadában a három zólyomival szemben, a vendégek első támadósora kijátszotta a védelmet, és Milan Kytnár középről bődületes bombát vágott a kapuba. A gólgyártás pedig folytatódott tovább. A 39. percben egy védő maradt két zólyomival szemben, a kanadai Garrett Mitchell pedig négyre növelte a vendégek találatainak a számát. Milan Jančuška a gól után az idény során először lecserélte Andrej Košarišťant, a helyére Matej Kristín állt be.

A harmadik harmadot jól kezdték az érsekújváriak. A 42. percben az újvári kapu mögül indult az akció, Dundáček Juríkhoz passzolt, ő át a jobb oldalon sikló Branislav Fábrynak, aki távolról talált be Mackenzie Skapski botos kesztyűje mellett. Némi fény csillant az alagút végén. Az újváriak megélénkültek, jöttek a helyzetek is, az 51. percben egy újabb gól Fábrytól, fonákkal, a kapu előtti tömörülésben háttal a kapunak, miután beszorították a kapujuk elé a vendégeket, az egyik védő segédletével, de utat talált a korong a kapuba. Ezután óriási ziccert szalasztottak el a hazaiak, Zbořil Šimunhoz passzolt, de elmaradt a harmadik gól. Az csak az 59. percben jött össze, a lett Jānis Andersons a kék vonalról vágta a korongot a hosszúba a zólyomiak kanadai kapusa mellett. A találkozó végén még természetesen lehozták a kapusukat a hazaiak, de az egyenlítésre nem maradt idő. A lefújás után azonban volt még némi adaléka a meccsnek. A zólyomiak verőlegénye, a kesztyűitől megszabadult Mark Fraser a palánknál, a játékvezetők csendes asszisztálása mellett azonnal nekiesett a cseh Tomáš Urban, aminek statisztikai kiállítás lett a vége, de az indulatok a kispadon is elszabadultak. A hazai mester úgy nyilatkozott, hogy szándékosságot vélt felfedezni a 219 NHL-es meccsel rendelkező Fraser fellépésében. Nos, volt némi igazság a szavaiban.

A második vereségét szenvedte el sorozatban az Érsekújvár, az új évet úgy kezdte, ahogy a régit befejezte.

A Zólyom előnye a sikerrel nyolc pontra nőtt, míg a büntetőkkel alulmaradó trencséniek négy pontra megközelítették az Újvárt, amelynek a kanadai táblázatát Andreas Štrauch vezeti 26 (12+14) ponttal. Január 6-án Gyetván játszanak Fábryék.

HC Mikron Nové Zámky-HKM Zvolen 3:4 (0:0, 0:4, 3:0)
Gólok/gólpasszok: 42. Fábry (Jurík, Dundáček), 51. Fábry (Henderson), 59. Andersons (Rogoň, Štrauch) – 22. Zuzin (Chovan), 27. Vandas (Kytnár), 34. Kytnár (Handlovský, Vandas), 39. Mitchell (Ulrych).

Játékvezetők: Lokšík, Valach – Krajčík, Pálkövi. Kiállítások: 2:3 (két percre); 5+20+10 percet kapott Fraser. Emberelőny: 0:1. Emberhátrány: 0:0. Kapura lövések: 28:27. Nézők száma: 1458.

Érsekújvár: Košarišťan (39. Kristín) – Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Henderson, Hatala – Pospíšil, Hruška, Štrauch – Ručkay, Zbořil, Jurík – Šimun, Urban, Nejezchleb – Rogoň, Fábry, Bajtek.

Zvolen: Skapski – Fraser, Pöyhönen, Ulrych, Drgoň, Zeleňák, Vandane, Růžička, Pufahl – Handlovský, Kytnár, Vandas – Obdržálek, Chovan, Zuzin – Šišovský, Špirko, Mitchell – Andrisík, Petráš, Halama.

A 38. forduló további eredményei: Poprád-Kassa 1:3; Besztercebánya-Zsolna 5:3; Trencsén-Nyitra 2:3 b.; DVTK-Gyetva 1:2; Liptószentmiklós-MAC 2:3.