2020. december 15., 09:26

Női kézi Eb: Lakatos Rita remekelt, kétgólos győzelem Románia ellen

A női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjében a magyar válogatott 26–24-re legyőzte Romániát, ezzel eldőlt, hogy a mieink az utolsó játéknap eredményeitől függetlenül ötödik helyen zárnak a 2. csoportban. A találkozón mindkét felvidéki játékos a dunaszerdahelyi Lakatos Rita és az ímelyi származású Szöllősi-Zácsik Szandra is remek teljesítményt nyújtott.

Fotó: origo.hu

A női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjében a magyar válogatott a németek elleni vereség után egy komoly presztízsű mérkőzésen, Románia ellen próbált javítani.

A magyar csapatba visszatért a németek elleni mérkőzést kihagyó, kisebb sérülést összeszedő, dunaszerdahelyi Lakatos Rita. A felvidéki tehetség rögtön gólokkal hálálta meg edzői bizalmát, s mindkét felvidéki játékos jó teljesítménnyel rukkolt elő, mint ahogy a magyar válogatott is.

A mieink kezdték jobban a mérkőzést és a meccs korai szakaszában kétgólos előnybe kerültünk, amit a románok viszonylag hamar le is dolgoztak. Hét perc után 3-3-as döntetlen állt az eredményjelzőn.

A folytatásban ismét előnybe került a magyar válogatott, a 10. percben az ímelyi Szöllősi-Zácsik góljával szereztük meg a vezetést és 5-4-re módosult az állás.

Ezt követően kisebb előnybe került a magyar válogatott és 7-4 után is őriztük háromgólos előnyünket. A románok folyamatosan csökkentették hátrányukat, hat perccel a szünet előtt ki is egyenlítettek 12-12-re. Egy újabb hosszabb magyar gólcsendet kihasználva a románok a vezetést is átvették, amit a félidő végéig meg is tartottak. A szünet előtt Lakatos Rita góljával egy gólra megközelítettük a románokat, 14-13-as román vezetéssel mehettek szünetre a csapatok.

Szünetről visszatérve a románok sokáig tartották előnyüket, a 39. percben azonban Lakatos Rita révén összejött az egyenlítés a mieinknek.

Négy perccel később a magyar válogatott az ímelyi Szöllősi-Zácsik góljával a vezetést is megszerezte. A folytatásban a mieink nem engedték ki a kezükből a mérkőzést, s bár a románok még háromszor kiegyenlítettek, a vezetést már nem tudták megszerezni.

A mieink végül a kétgólos, 26-24-es, győzelmet arattak. A találkozón remekelt a dunaszerdahelyi Lakatos Rita, aki öt gólt szerzett, valamint a szintén felvidéki Szöllősi-Zácsik Szandra is négy gólig jutott. Győzelmével a magyar válogatott biztosan az ötödik helyen végez csoportjában.

Női kézilabda Európa-bajnokság, Dánia

Középdöntő, 2. csoport, Kolding:

Magyarország - Románia 26-24 (13-14)

Magyar gólszerzők: Schatzl 7, Lakatos 5, Szöllősi-Zácsik 4, Klujber 3, Lukács 2, Kovacsics 2, Helembai 2, Háfra 1