2023. március 17., 10:57

NHL: Tízgólos első harmad után győzött a Florida

A Florida Panthers tízgólos első harmad után 9-5-re legyőzte a Montreal Canadiens csapatát az észak-amerikai profi jégkorongliga alapszakaszának csütörtöki játéknapján.

Florida

A Montreal már 16 másodperc után előnybe került, azonban a hazaiak klubrekordot jelentő hét góllal válaszoltak még az első felvonásban, amely az NHL történetének leggyorsabb tíz találatát jelentette, mivel a 14. percben már 7-3 állt az eredményjelzőn.

A második harmadban tovább növelte előnyét a Panthers, a vendégek pedig még két szépítő találatot vittek be a mérkőzés végéig.

A hazaiaknál Carter Verhaeghe és Aaron Ekblad is duplázott.
A Nyugati főcsoport éllovasa, a Vegas Golden Knights 7-2-es vereséget szenvedett hazai pályán a Calgary Flames együttesétől.