NHL: Tizet ütött a listavezetőnek a Minnesota

A ligaelső Vancouver Canucks 10-7-re kikapott a Minnesota Wildtól az észak-amerikai profi jégkorongliga legutóbbi játéknapján.

Minnesota
Fotó: TASR/AP

A Wild - amely klubcsúcsot ért el a tíz lőtt góllal - ebben az idényben a Pittsburgh és éppen a Vancouver után a harmadik gárda, amely kétszámjegyű találatot jegyzett egy meccsen.

A Minnesota a záróharmadban hétszer volt eredményes, hasonlóra legutóbb több mint 25 éve volt képes egy csapat: 1999. február 3-án a Washington Capitals nyolcszor talált be a Tampa Bay Lightning ellen.

A Wild a második játékrész végén és a harmadik elején, 5:45 percen belül hat gólt szerzett, ennél csak három csapat ütött gyorsabban féltucat gólt az NHL történetében.

A győztes hazaiaknál Joel Eriksson Ek és Kirill Kaprizov is egyaránt mesterhármassal, valamint három gólpasszal zárt, így mindketten beállították Marian Gáborík hatpontos klubrekordját.